Розмір відшкодування за ліки за програмою реімбурсації визначатиме сам пацієнт, – Вікторія Тимошевська

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
07.04.2017  11:10

Розмір відшкодування за ліки за програмою реімбурсації визначатиме сам пацієнт, – Вікторія Тимошевська

Вікторія Тимошевська

Вікторія Тимошевська, фото: УП Життя

З 1 квітня запрацював механізм відшкодування вартості лікарських засобів. Вікторія Тимошевська, директор Програмної ініціативи “Громадське здоров’я” міжнародного фонду “Відродження”, пояснює, хто може отримати компенсацію витрат на ліки і що для цього потрібно.

З 1 квітня в аптеках на Рівненщині з’являться безкоштовні ліки

 

– Хто може претендувати на відшкодування вартості ліків? 

– Усі особи, які звернулися до сімейного лікаря за місцем проживанням або місцем, де постійно отримують медичну допомогу і яким встановлено діагноз гіпертензія,  діабет II типу, бронхіальна астма.

Для підтвердження діагнозу (для вперше виявлених випадків) може знадобитися  консультація  спеціаліста за направленням сімейного лікаря або дільничного терапевта. У цьому випадку можуть бути призначені додаткові лабораторні або інструментальні дослідження.

 

–  За яким принципом визначатиметься розмір відшкодування?

– Розмір відшкодування визначається за вибором пацієнта. Тобто лікар виписує звичайний рецепт за формою Ф-1, з назвою діючої речовини (або з МНН – міжнародною непатентованою назвою). З цим рецептом пацієнт йде до визначеної аптеки. Адресу та контакти аптеки має надати лікар. Або ж у поліклініці, амбулаторії або в центрі первинної медико-санітарної допомоги має бути перелік таких аптек та контакти. В аптеці провізор повинен повідомити хворого про варіанти лікарських засобів, які є в наявності, і скільки потрібно доплатити за кожний з різних варіантів.

 

Як діяти ОСББ, якщо окремі співвласники проти утеплення будинку, – поради юриста

 

– Чому потрібно доплачувати? Адже ліки мають бути безкоштовними?

– За один-два лікарських засобів або торгові назви не потрібно буде доплачувати взагалі нічого.  Це найдешевші ліки з тієї групи/класу лікарських засобів, які були призначені пацієнту. За дорожчі засоби потрібно буде доплачувати. Пацієнт сам обиратиме який саме лікарський засіб, він хоче отримати. Від його вибору залежатиме сума доплати.

 

– Скільки передбачено коштів на компенсацію?

– Уряд виділив 500 млн, хоча раніше мова йшла про більші суми. Спочатку Кабмін планував виділити 500 млн грн на ліки проти серцево-судинних захворювань,  200 млн грн – проти діабету ІІ типу, і 100 млн грн – на лікування бронхіальної астми.  Фактично сума у 500 млн грн розрахована для використання протягом півроку – з 1 липня і до кінця року.

 

– Чи може у такому випадку не вистачити на всіх коштів?

– Ризик досить невеликий. Грошей має вистачити, особливо за умови, що лікарі будуть дуже відповідально ставитися до того, кому і що саме вони призначають.

 

– Але якщо ресурс все ж таки вичерпається раніше, що тоді?

– КМУ має надати додаткову суму/субвенцію на відшкодування ліків.  Або ж буде розглянуто питання про виділення додаткових коштів з місцевих бюджетів.

 

 – Як довго діятиме програма?

– Ця програма започатковує нову систему відшкодування вартості ліків для амбулаторного лікування. Її дія не обмежена в часі.  Навпаки, з часом при успішній реалізації цього проекту очікується, що перелік станів та захворювань, ліки на лікування яких будуть включені до списку для відшкодування, розшириться.

 

– Як запуск програми реімбурсації (відшкодування вартості лікарських засобів)  вплине на ціни на ці ліки? 

– Очікується, що виробники ліків будуть зацікавлені у можливості  брати участь в системі реімбурсації. Вони подаватимуть заявки у МОЗ для включення в перелік торгових назв за ціною, що буде меншою від медіани у п’яти сусідніх країнах (МОЗ порівняло ціни на аналогічні препарати у п’яти країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії – VoxConnector). Ціни у цих державах беруться до уваги при визначенні референтних цін в Україні на даний препарат.

 

VoxConnector

, , , переглядів: 987
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *