Що чекати рівнянам від реформування діагностичного центру

Щасливе
03.08.2018  10:00

Депутати Рівненської обласної ради 27 липня дали старт реформуванню Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука.

Що чекати пацієнтам закладу і що взагалі дасть ця реформа центру – розповідає головний лікар медичного закладу Роман ШУСТИК.

Опубліковано Романом Шустиком Понеділок, 10 серпня 2015 р.

Пояснюю по-простому. Вже утворена комісія з перетворення РОКЛДЦ ім. В. Поліщука у комунальне некомерційне підприємство. Юридично діагностичний перестане існувати як комунальний заклад та буде перереєстрований як підприємство. Звичайно ж з відповідною інвентаризацією майна, новим статутом та статутним фондом та отриманням всіх ліцензійних умов. Звичайно ж всі без виключення працівники центру будуть переоформлені на роботу у новостворене підприємство.

Що це дасть?

Змінюється система фінансування центру. Більше коштів ми зможемо спрямовувати на подальший розвиток закладу. Адже розподіл коштів відбуватиметься на основі власного фінансового плану центру, що дозволить бути більш гнучкими та самостійними у прийнятті рішень. Заклад матиме можливість самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці працівників, що допускаються законодавством. Хороші і фахові лікарі матимуть можливість отримувати достойну заробітну плату відповідно до виконаної роботи. Крім того ми зможемо не тільки втримати найкращих фахівців, а й залучили нових спеціалістів до роботи в центрі.

Що з грошима?

Основними джерелами фінансування центру будуть кошти, отримані за виконання договорів про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України, фінансування з відповідного бюджету з використанням програмно-цільового методу (за бюджетною програмою), що передбачено бюджетним кодексом України. Також ми зможемо отримувати оплату від страхових компаній за надані медичні послуги; оплату від роботодавців за медичні послуги, надані працівникам, оплату від пацієнтів за надані сервісні послуги (палати покращеного перебування, транспортні послуги, тощо) та іншим закладам охорони здоров’я і лікарям, що діють як фізичні особи-підприємці, ведення бухгалтерського обліку, закупка ліків та витратних матеріалів, проведення тренінгів, тощо.

Чому ми впевнені в успіху?

На наш погляд, діагностичний центр є одним з найкращих лікувальних закладів області не тільки серед комунальних, а й приватних. Ми маємо потужний кадровий потенціал. В умовах конкуренції – це дуже серйозна перевага. Крім того нам за три роки вдалось суттєво оновити обладнання, встановити новітні зразки діагностичного обладнання. Ми на рівних з приватними закладами, однак наші послуги після реформи будуть суттєво доступніші, а для пільгових категорій населення залишать безкоштовними. Ми будемо робити все, щоб по рівню якості надання медичних послуг наблизитися до кращих європейських стандартів.

Побажайте нам успіху в цьому нелегкому шляху! Дуже сподіваємося на підтримку всіх вас! Критикуйте нас, радьте нам, допомагайте! Ми завжди відкриті для співпраці!

Робіть добро!

, , , , переглядів: 1 285


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *