Що рівнянам треба знати про пенсію за особливі заслуги

Щасливе
16.07.2023  14:24

 

З 01 липня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до законів України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» та «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тотального режиму 1917-1991 років» стосовно борців за незалежність України у ХХ столітті та деяких інших осіб”.

Згідно із змінами, передбаченим зазначеним Законом, борцям за незалежність України у ХХ столітті, які за часів комуністичного тоталітарного режиму зазнали репресій за політичними або релігійними мотивами у формі позбавлення волі (ув’язнення) або примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу та були реабілітовані у встановленому законом порядку, встановлюється надбавка до пенсії – за особливі заслуги перед Україною.

Для отримання додаткової пенсії особа має отримати статус учасника боротьби за незалежність України. Він надається комісіями, які створені в усіх обласних центрах. Потрібно підтвердити, що людина була репресована та боролася за незалежність України. Тобто, особі необхідно звернутися до Регіональної комісії з реабілітації, яка діє при облдержадміністрації з метою підтвердження своєї участі у боротьбі за незалежність України у XX столітті та отримати довідку для встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною».

Пенсія за особливі заслуги встановлюється як надбавка до розміру пенсії. Сума відповідної щомісячної надбавки до пенсії складатиме 4200 гривень. Ця сума буде щорічно індексована, починаючи з 1 березня 2024 року. Пенсії за особливі заслуги встановлюються територіальним органом Пенсійного фонду України.

, , , переглядів: 290


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *