Що таке «аеротоксичний синдром» і чим він небезпечний для пасажирів літаків?

Щасливе
13.05.2017  23:26

Як відомо, салон літака – закритий простір. Бувають випадки, коли він стає так званою біологічною бомбою, адже якщо на борту хтось не здоровий, захворювання може пошириться на інших пасажирів. Але існує ще одна проблема – перебуваючи в закритому просторі повітряного судна, у людини може трапиться «аеротоксичний синдром», – пише сайт gogetnews.info.

Основні симптоми цього стану – погіршення зору, нудота, діарея, проблеми з диханням і спазми в тілі. Іноді, в особливо складних випадках пасажирові може знадобиться медична допомога. «Аеротоксичний синдром», в першу чергу, провокується токсичними речовинами, що потрапляють в салон літака, зокрема, з вихлопів двигунів. І незважаючи на різні системи фільтрації, ці токсини можуть викликати синдром.

Відзначимо, що «аеротоксичний синдром» може трапиться не тільки з пасажирами, його жертвами також стають стюардеси, бортпровідники і члени екіпажу. Ці токсичні пари, проникаючи всередину салону, тягнуть за собою небезпеку для всіх, хто знаходиться всередині. Бували випадки, коли внаслідок цього синдрому у людей розвивалися перманентні неврологічні ушкодження.

МАУ запустили новий тариф low cost

За словами експертів, в основному зараз в літаках салони заповнюють сумішшю переробленого повітря і теплого стисненого повітря, що надходить з двигунів. Існують своєрідні заглушки, які здатні розділяти масло і стиснене повітря від двигунів. Однак, бувають і витоки, в результаті яких органофосфати з двигунів потрапляють в повітря. Що також є однією з причин «аеротоксичного синдрому».

Фахівці галузі говорять, що серед винятків – літаки Boeing 787 Dreamliner. У них в салон повітря надходить прямо з атмосфери за допомогою електричних компресорів.

Відзначимо, що в історії повітряних перевезень, «аеротоксичний синдром» відомий з 50-х років. Бували навіть летальні випадки цього синдрому.

Картинки по запросу в літаку

, , , , , , , переглядів: 1 365


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *