Що це за хвороба гепатит, як налякала все Рівне

Щасливе
04.11.2017  09:00

Злий жарт чи перевірка на спритність? У соцмережах наробили галасу через воду з гепатитом, нібито з під крану тече інфекція і кількість інфікованих зростає.

Водночас в обласному лабораторному центрі стверджують, що в обласному центрі відбувається прогнозований циклічний підйом захворюваності на вірусний гепатит А.

ЩО ЦЕ ЗА ХВОРОБА – ГЕПАТИТ А, якою так налякали рівнян?

Гепатит А (Хвороба Боткіна, Епідемічний гепатит) – гостре інфекційне захворювання, яке протікає із загальною інтоксикацією і переважно вражає печінку.

Збудником Гепатиту А є  фільтрувальний вірус, який знаходиться в змивах з носоглотки, крові і печінки, що виділяється з фекаліями і сечею. Даний вірус є заразливим виключно для людини і може бути виявлений тільки за допомогою електронного мікроскопа. Крім цього, фільтрувальний вірус в змозі зберігати свою життєздатність на руках, продуктах, предметах і в воді, протягом кількох тижнів; при кімнатній температурі або у висушеному стані – на протязі декількох місяців, а при заморожуванні, життєздатність вірусу збільшується до декількох років.
Зараження Гепатитом А відбувається через їжу, заражену воду і контактно-побутовим шляхом. Насамперед, вірус потрапляє в харчові продукти з рук, забруднених при користуванні телефоном, виділеннями при відвідуванні туалету, поручнями трамвая, автобуса та інше. У більшості випадків зараження відбувається двома шляхами: при переливанні плазми, крові та сироватки; при проведенні ін’єкцій недостатньо стерилізованими голками і шприцами, при профілактичних вакцинаціях; при вживанні зараженої води або їжі (через рот).

Хворі з діагнозом Гепатит А підлягають негайній госпіталізації в інфекційне відділення. Тривалість ізоляції хворих не менше чотирьох тижнів. У періоди розвитку та розпалу захворювання, постільний режим обов’язковий. Хворим призначається дієта, що складається з легкозасвоюваних продуктів, збагачених вітамінами. При геморагічних явищах внутрішньом’язово призначають вікасол, а всередину – вітамін К. У разі затяжного важкого перебігу хвороби, а також при наявність свербіжу, призначаються кортикостероїди (найбільш часто преднізолон), а підшкірно і внутрішньовенно вводять розчин глюкози.

Джерело: promedical.com.ua/hvorobi/gepatit-a/

, , , , переглядів: 1 437


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *