Традиційно в останню неділю літа Рівне святкує День міста. Цьогоріч йому виповнюється 739 років.
Пропонуємо вашій увазі 5 цікавих фактів про місто:
- Найстаріша будівля Рівного – дерев’яна Свято-успенська церква. Храм в Тютковському передмісті міста побудований в 1756 р. на кошти, зібрані прихожанами. За легендою, в Успенській церкві молився лідер гайдамацкого руху Іван Гонта перед битвою з польською шляхтою.
- Рівне декілька разів ставало столицею.
Вперше це сталось на початку минулого століття, коли під натиском більшовиків Директорія Української Народної Республіки на чолі з Симоном Петлюрою була змушена залишити Київ. Тоді столицю перенесли до Рівного, де на залізничній станції стояв вагон з урядовцями. У ті ж буремні роки Рівне оголошують столицею вдруге. Бунтівний отаман Оскілко проголошує наше місто столицею України. Але, як і першого разу, — ненадовго.
Утретє наше місто стає столицею під час фашистської окупації. У 1941 році на окупованій німцями території створюється рейхскомісаріат “Україна” зі столицею у Рівному.
- Російський імператор Олександр ІІІ, коли їхав з інспекцією на будівництво Тараканівського форту, відвідав Рівне. У місті він заклав перший камінь під будівництво цегляного Свято-Воскресенського собору.
- Рівне відвідували Тарас Шевченко, Микола Лисенко, Володимир Вернадський. Близько 10 років тут жив академік Микола Біляшівський.
Цікавий факт, що у 1792 році у досить романтичній справі сюди потрапив і легендарний польський генерал Тадеуш Костюшко. Він приїздив до Людвiки Любомирської, яка була його юнацьким коханням.
- Перший автобусний маршрут з’явився у Рівному в 1910 році. На початку від нашого міста до Житомира автобус йшов 19 годин. У 1911-му німецький автобус долав відстань від Рівного до Корця за дві з половиною години.