Сьогодні – День міста Рівного: цікаві факти про наш край

квиток на автобус
Щасливе
28.08.2022  12:40

Традиційно в останню неділю літа Рівне святкує День міста. Цьогоріч йому виповнюється 739 років.

Пропонуємо вашій увазі 5 цікавих фактів про місто:

 • Найстаріша будівля Рівного – дерев’яна Свято-успенська церква. Храм в Тютковському передмісті міста побудований в 1756 р. на кошти, зібрані прихожанами. За легендою, в Успенській церкві молився лідер гайдамацкого руху Іван Гонта перед битвою з польською шляхтою.
 • Рівне декілька разів ставало столицею.

  Вперше це сталось на початку минулого століття, коли під натиском більшовиків Директорія Української Народної Республіки на чолі з Симоном Петлюрою була змушена залишити Київ. Тоді столицю перенесли до Рівного, де на залізничній станції стояв вагон з урядовцями. У ті ж буремні роки Рівне оголошують столицею вдруге. Бунтівний отаман Оскілко проголошує наше місто столицею України. Але, як і першого разу, — ненадовго.

  Утретє наше місто стає столицею під час фашистської окупації. У 1941 році на окупованій німцями території створюється рейхскомісаріат “Україна” зі столицею у Рівному.

 • Російський імператор Олександр ІІІ, коли їхав з інспекцією на будівництво Тараканівського форту, відвідав Рівне. У місті він заклав перший камінь під будівництво цегляного Свято-Воскресенського собору.
 • Рівне відвідували Тарас Шевченко, Микола Лисенко, Володимир Вернадський. Близько 10 років тут жив академік Микола Біляшівський.

  Цікавий факт, що у 1792 році у досить романтичній справі сюди потрапив і легендарний польський генерал Тадеуш Костюшко. Він приїздив до Людвiки Любомирської, яка була його юнацьким коханням.

 • Перший автобусний маршрут з’явився у Рівному в 1910 році. На початку від нашого міста до Житомира автобус йшов 19 годин. У 1911-му німецький автобус долав  відстань від Рівного до Корця за дві з половиною години.

 

, , , переглядів: 1 840


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *