Сьогодні римо-католики Рівного відзначають Вербну неділю

Щасливе
10.04.2022  11:10

Вербна Неділя це світле і чисте свято настає за сім днів до Великодня і у 2022 році 10 квітня католики святкують Вхід Господній до Єрусалиму, або Вербну (Пальмову) неділю. Під час урочистостей використовується верба та пальма.

 

У Євангелії гілки, якими люди зустрічали Ісуса під час в’їзду до Єрусалиму, описуються такими словами:

“Народ же, якого було багато, простеляв свою одіж по дорозі, а інші зрізували з дерев гілки і розкладали по дорозі” (Матвія 21:8).

Як і православні, католики ретельно готують до свята, а саме — дотримуються 45-денного посту, щоправда, обмеження стосуються лише м’ясної їжі по п’ятницях. У окремі дні, наприклад Попільну середу, Страсну п’ятницю та Велику суботу заборонено вживати будь-яке м’ясо, а вдосталь пісних продуктів можна їсти лише один раз на день. Водночас набагато важливіше дотримуватись посту духовного — триматись осторонь злих думок, слів та вчинків.

Вербна (або Пальмова) неділя знаменує початок Великого (Страсного) тижня – останнього перед святом Великодня.

Попільна середа, про яку ми згадали вище, є початком Великого посту. У цей день вірянам за допомогою попелу наносять знак у вигляді хреста на чоло. Це нагадування про покаяння та минущість буття людини на цьому світі.

У Страсну п’ятницю католики, як і православні, присвячують свої думки великій скорботі — розп’яттю Ісуса Христа. У цей день заборонено пити алкоголь, різати хліб забивати цвяхи, веселитись.

Велика субота — кінець пасхального тридення. У цей день заведено перебувати у спокої та думати про перебування Христа у гробі. Також у суботу починають освячувати великодню їжу.

 

, , , , , , , , переглядів: 597
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *