Сьогодні відзначають Введення в храм Пресвятої Богородиці

квиток на автобус
Щасливе
21.11.2023  09:25
Сьогодні відзначаємо одне з 12-ти головних свят річного кола. Якщо рахувати від церковного новоліття, то Введення в храм Пресвятої Богородиці є третім великим святом, яке слідує за Різдвом Пресвятої Богородиці та Воздвиженням Хреста Господнього. Це свято підводить нас до відзначення події Різдва Христового: недарма, починаючи з вчорашнього вечірнього богослужіння, у храмах вже зазвучали різдвяні піснеспіви.
Історія події, яку нині вшановуємо, відома нам зі Священного Передання: праведні Іоаким і Анна, батьки Пречистої Діви, звершили те, що було ними обіцяне: привели свою доньку Марію до Єрусалимського храму і передали Її для служіння Богові. На іконі, що зображає цю подію, ми бачимо, що Марію на храмових сходах зустрічає первосвященник. Передання свідчить, що за особливим одкровенням він не лише прийняв Марію для проживання, навчання і служіння при храмі, але і ввів у виняткове місце, Святеє святих, яке позначало особливу присутність Божу. Цією пророчою дією було сповіщене те виняткове служіння, яке має звершити Діва – вмістити Невмістимого, стати Матір’ю для Сина Божого.
Діва Марія, входячи до Єрусалимського храму, прямує до виконання Свого покликання послужити воплоченню Сина Божого і Спасителя. І ми, як християни, нині теж прямуємо на зустріч вшануванню Різдва Христового, в час посту більше уваги приділяючи духовним потребам і добрим ділам. Нехай наше спілкування з Богом буде для нас так само плідним і корисним, як воно було плідним для Діви Марії.
Величаємо Тебе, Пресвята Діво, богообрана Отроковице, і шануємо у Храм Господній входження Твоє. Амінь.
Про це йдеться на офіційній сторінці Православної церкви України.
, , , , , переглядів: 126


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *