Символ свята – верба: що вона означає

Щасливе
28.04.2024  20:12

 

Кожна нація, кожен народ, мають свої традиції, звичаї, обряди та свята, становлення яких відбувалося протягом багатьох століть. Довгі століття через свята і обряди старші покоління передавали молодим свою любов до праці, волелюбність, гостинність, життєрадісність. Календарні свята та обряди – це невід’ємна частина традиційно-побутової культури нас українців.

Сьогодні акцентуємо увагу на одному з символів весняного циклу свят – вербі.

Це дерево займає особливе місце в українській символіці та традиціях. Українці завжди шанували вербу за її символічне значення. Вона вважається символом весни та відродження, оскільки її гілки оживають уже напровесні. Верба також символізує життя, вічну душу й об’єднання родини, оскільки гілки верби використовуються при святкуванні українських свят, зокрема великодніх. Українці вірили в магічну силу вербових гілок, вважаючи, що вербові гілки можуть зміцнити здоров’я та вивести з будь-яких лихоліть.

За тиждень до світлого Великодня відзначають одне з 12 великих церковних свят – Вхід Господній в Єрусалим. Його також називають Вербна неділя, оскільки традиції цього дня пов’язані з гілочками верби.

З Вербною неділею! Нехай цей день принесе всім нам і нашим рідним спокій, щастя і благі вісті!

 

 

(Модель Ангеліна Стрілець, фотограф Антоніна Матвійчук, з проекту Українські символи. Цикл весняних свят. Культурна спадщина – символіка)

————————

Партнери проекту: управління культури і туризму РОДА, музей фотографії Олександра Харвата, ГО ЛІТЕКО, ГО Асоціація митців Рівненщини

переглядів: 144


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *