Юрій Колесник народився 22 березня 1994 року в Дубровиці, виріс у багатодітній родині. У місцевому професійному ліцеї здобув спеціальність муляра-штукатура, однак вирішив як і його дід – вояк УПА – присвятити себе захисту України. У 2013-му Юрій підписав контракт і пішов на військову службу в ЗСУ. У складі 80-ї окремої аеромобільної бригади брав участь у боях за Луганський аеропорт, пройшов «Іловайський котел». У 2014 році був контужений. Після повернення з фронту хлопець вступив до Академії сухопутних військ у Львові, а згодом знову відправився на схід та виконував бойові завдання у Луганській та Донецькій областях. 29 листопада 2015 р. Юрій Колесник був нагороджений медаллю МО «Захиснику Вітчизни».
Назву для виставки обрали невипадково: Явір – це був позивний бійця на війні.
Молодий боєць з Рівненщини загинув у зоні АТО
На одному із полотен ми бачимо зображення двох білосніжних крил, обгорілих червоних та чорних ніг – це він зображує себе пораненим, що виривається з вогняного пекла з-під залпів “Градів” під містом Щастя. А в другому боці цієї картини видніється розкіш, що панує на мирній землі – ось він, сенс його робіт, пише WestNews.
“А як він малював…” – друзі про загиблого Героя з Рівненщини
Кожної вільної хвилини Юрій малював. На війні Колесник займається татуюванням на прохання побратимів. Його роботи вирізняються патріотичністю, духовністю, українством.
У нього на очах живими свічами-факелами горіли побратими, земля перетворювалась на попіл. На його руках помирали тяжко поранені бойові друзі. Юрка знов і знов викликали, аби розпізнати своїх побратимів за “тату” на їх тілах.
В одному з перших творів “Художник” митець тримає в руках пензлі та палітру, на ній – яблуко з немовлям всередині. Прочитання образу віддзеркалює його сутність поглядів на сьогодення, бажання досягти внутрішньої гармонії, миру та рівноваги.
Це вже пізніше, після його смерті, твір завершено під назвою “Художник і війна”. Картина стане колажем з фрагментами форми, шевронами, ременем від автомата, патронами та іншими Юрковими особистими речами.
Після війни: солдат з Рівненщини отримав нагороду посмертно (+ФОТО)
“Тату, мамо, сестро, завершіть ці роботи, якщо зі мною щось станеться. Я йтиму до кінця, до ПЕРЕМОГИ!”, – просив “Явір”.
І рідні виконали його прохання: всі роботи були закінчені, оздоблені шматками тканини з його форми, набоями та іншими боєприпасами.
ФОТО: WestNews
Виставка триватиме до 31 серпня 2018.