У навчальних закладах Рівненщини нові спеціальності

Щасливе
22.05.2023  10:16

Цьогоріч на Рівненщині в закладах вищої освіти з’явилися нові спеціальності. Вони пов’язані з ІТ та реабілітацією.

«Впродовж воєнного стану на ринку праці спостерігається попит на робітничі професії, ІТ та реабілітацію. Війна диктує свої умови, а ми реагуємо на ці виклики. Саме тому галузь освіти щорічно відкриває нові спеціальності та професії. Популярними залишаються і короткострокові курси перепідготовки. Їх термін триває від 2 днів до 3 місяців», – зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Національний університет водного господарства та природокористування почне набирати студентів, які вивчатимуть кібербезпеку та захист інформації, прикладну механіку, інформаційні системи і технології, менеджмент соціокультурної діяльності. Також у закладі продовжують готувати фізкультурно-спортивних реабілітологів та психологів.

Національний університет «Острозька академія» навчатиме прикладних лінгвістів, культурологів та ІТ-спеціалістів.

Рівненський державний гуманітарний університет відкрив спеціальності, пов’язані із образотворчим мистецтвом, фізикою, терапією та реабілітацією.

Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка С.Дем’янчука набиратиме студентів на освітні програми з піару та реклами.

У релокованому Луганському державному медичному університеті найпопулярнішою спеціальністю залишається стоматологія. А Рівненська медична академія отримала ліцензію на ступінь «магістра», а відтак тепер готуватиме фармацевтів, терапевтів та реабілітологів.

 

Окрім того, заклади фахової передвищої та професійної освіти Рівненщини теж трансформуються за вимогами часу.

Так, коледж НУБІП має такі нові спеціальності: хімічні технології та інженерія, автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, страхування.

 

У закладах професійної освіти оновили програми з деревообробки, а також відкрили професію «каркасне будівництво».

Окрім того, в училищах можна пройти короткострокові курси перекваліфікації. Так, за 2 дні можна отримати сертифікат муляра, пічника, кравця, рихтувальника кузовів, а за місяць – пекаря, столяра, монтажника.

переглядів: 317


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *