У першому кварталі вийшли “в плюс”, або Чому збільшилися доходи місцевих бюджетів

Збір коштів на потреби армії України
Щасливе
26.04.2017  14:06

У першому кварталі вийшли “в плюс”, або Чому збільшилися доходи місцевих бюджетів

У першому кварталі цього року доходи загального фонду місцевих бюджетів склали 41,6 млрд грн, що на 37,9%, або на 11,4 млрд грн більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Надходження від податку на доходи фізичних осіб за три місяці склали 22,7 млрд грн, або на 43,3% більше ніж у минулому році.

У першу чергу надходження від ПДФО зросли через інфляцію та ріст номінальних зарплат. Середня зарплата за перші два місяці зросла на 36,8%. По-друге, дався взнаки ефект підвищеної у два рази, до 3200 грн, мінімальної заробітної плати.

AliExpress судиться з українцем за використання бренду

По-третє, разом з підвищенням мінімальної зарплати багато платників податків були позбавлені податкової соціальної пільги – прожитковий мінімум залишився без змін і багато фізосіб втратили право на цю пільгу.

Ці фактори повністю пояснюють збільшення доходів місцевих бюджетів. Надходження плати за землю з початку року склали 6,1 млрд грн, або на 21,4% більше аніж у січні-березні 2016 року. Це ефект від застосовування збільшеної ставки податку за рахунок підвищення базового коефіцієнту.

Податку на нерухомість місцеві бюджети отримали 0,4 млрд грн із запланованих на рік 1,7 млрд грн.

Луганськ відключили від електропостачання

На фоні відновлення економіки є непогані шанси, що фінансовий стан місцевих бюджетів буде хорошим. Але з урахуванням нових повноважень, які отримали місцеві органи влади з початку цього року в ході децентралізації, сподіватися на великий профіцит не варто.

Матеріал підготував  Дмитро Боярчук, виконавчий директор центру соціально-економічних досліджень Case Ukraine.

гроші

, , переглядів: 768Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *