У Рівненській обласній дитячій лікарні тепер проводять сучасні лапароскопічні операції

Щасливе
04.05.2017  12:27

У минулому хірург був приречений робити відкриті, травматичні операції, які інколи призводили до ускладнень та повторних операцій, що негативно впливало на стан хворого та продовжувало післяопераційний період. Нині ж ситуація змінилася на краще. І це стало можливим завдяки проведенню лапароскопічних операцій, які покращують стан хворого, є більш делікатними, мають менший післяопераційний період та кращі віддалені результати оперативного втручання.

 Такі унікальні операції практикують у лікуванні дорослих та дітей. Для маленьких пацієнтів це особливо актуально, адже ніхто не хоче бачити на тілі своєї дитини розрізи, та й проводити тижні в лікарні – справа не з приємних. Відтепер і дітки Рівненщини мають можливість лікуватися за допомогою таких хірургічних втручань. Адже у Рівненській обласній дитячій лікарні закупили унікальне сучасне обладнання – лапароскопічну стійку.

Марія Рудомська: “Ліпити” себе і ставати кращим щодня – це реальне задоволення

Про такий апарат рівненські медики мріяли вже давно, і наприкінці 2016 року їх мрія здійснилася. Кошти на придбання лапароскопічної стійки виділили з обласного бюджету. Мова йде про 2,5 мільйона гривень. Завдяки новому обладнанню хірурги Рівненської обласної дитячої лікарні можуть проводити операції на внутрішніх органах, які відбуваються через невеликі (діаметр – 0,5-1,0 см) 1-3 отвори за допомогою лапароскопа та лапароскопічних інструментів. Подібні операції при невідкладності можна проводити навіть новонародженим та недоношеним діткам.

“У нашій лікарні почали проводити дітям малоінвазивні лапароскопічні операції. Такі оперативні втручання дозволяють через невеличкі косметичні проколи виконувати цілий спектр радикальних оперативних втручань з відмінними результатами. Для пацієнта вони мають меншу травматичність, адже робиться невеличкий хірургічний розріз, майже не відбувається крововтрата, швидко проходить відновлення. Також це веде до значного скорочення післяопераційного періоду та несе значно менший стрес для дитини та рідних, – пояснює головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Віталій БОЙКО. – Пацієнти, яких вчора прооперували, сьогодні вже встають і ходять”.

 

Віталій Бойко

Віталій Бойко

 

На прикладі операції на грижу можна пояснити, в чому переваги лапароскопічного оперативного втручання. Так, якщо у маленького пацієнта двостороння кіла, то раніше його оперували через розріз з одного боку. А вже через один чи два роки проводили повторну операцію з іншого. Тепер же можна видалити відразу дві грижі за одне оперативне втручання. Після таких операцій дитина мала перебувати в лікарні близько тижня, і цей термін варто множити на два (адже передбачалося дві операції). Нині ж післяопераційний період – це один чи два дні.

Історії успіху рівненських підприємців: Людмила Степник

Практику проведення таких операцій хірурги Рівненської обласної дитячої лікарні вивчали у наших сусідів-поляків. В Ольштинській лікарні наші лікарі дізнавалися, як правильно користуватися лапароскопічною стійкою, асистували під час операцій та здобули тим самим неоціненний досвід. І в Україні перші операції рівненькі хірурги проводили спільно з польськими колегами. Так, в обласній дитячій лікарні перебували хірурги Ольштинської лікарні – Тадеуш Політевіч, Міхал Пулінський та Войтех Хоінський.

 

лапараскопічна операція

лапараскопічна операція

лапараскопічна операція

лапараскопічна операція

лапараскопічна операція

 

Перша операція, яку провели у РОДЛ спільно з польськими колегами за допомогою лапароскопічної стійки – це PIRS (у перекладі – черезшкірне ушивання внутрішнього пахвинного кільця). Також таким методом вже було прооперовано гострий апендицит, злукову кишкової непрохідності, інвагінацію кишківника, апоаплексію яйника. Всі операції проводять після ретельної підготовки та під контролем завідувача. За три місяці, які рівненські хірурги використовують нове обладнання, у Рівненській обласній дитячій лікарні було проведено 24 операції. Налагоджена співпраця разом з фахівцями Рівненської обласної клінічної лікарні. Для “невідкладників”, як каже керівництво лікарні, проведення таких операцій буде безкоштовним, а от для тих, хто очікує планову операцію, доведеться платити орієнтовно тисячу гривень на витратні матеріали.

Для того, щоб здобути ще більше досвіду проведення лапароскопічних операцій, хірурги Рівненської обласної дитячої лікарні у травні поїдуть на повторне стажування до Польщі.

Перший випуск журналу “РІВНЯНИ”

, , , переглядів: 2 085


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *