У Рівному до Дня захисту дітей звучала “Колискова для маляти”

Щасливе
02.06.2022  09:00

У Рівному до Дня захисту дітей звучала “Колискова для маляти”

День захисту дітей – міжнародне свято, яке відзначається 1 червня. Головна мета цього свята – це нагадати нам, що діти – це маленькі особистості зі своїми страхами і проблемами. Всі вони потребують підтримки та захисту від мам, тат, родини, просто дорослих.

Особливо важливим це свято є зараз, під час війни, коли багато дітей стали сиротами, позбулися будинку або вимушені були поїхати з рідного міста. Сьогодні у Рівному це свято стало особливим: за ініціативи Рівненського обласного центру народної творчості, за сприяння управління культури та туризму Рівненської військової адміністрації у нашому Рівненському обласному перинатальному центрі пройшло сакральне дійство «Колисанка для маляти», де для матусь та майбутніх породіль звучали автентичні колисанки від колективів Рівного, було презентовано давні традиції українського побуту у період народження нового життя.


“Діти наше майбутнє. Діти – символ нашої боротьби, символ нашої перемоги. Цінуйте кожну мить, проведену зі своїми дітьми. Бережіть найважливіший скарб нашої України”, – наголошує начальник управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.


У свою чергу директор КП “Рівненський обласний перинатальний центр” РОР Вікторія Єнікєєва зазначає, що у ці нелегкі часи подібний захід є необхідністю і обов’язково принесе частинку радості нашим матусям. “Вітаю зі святом, мирного неба, бажаю аби наші дітки народжувалися вже у мирній країні”, – зичила Вікторія Миколаївна.


Нині для матусь душевно виконували колискові найкращі із найкращих: учасниця проєкту “Голос країни” Галина Куришко, керівник народного гурту традиційного поліського співу “Ранкова роса” ЗОШ 28 Алла Ковальчук, керівник фольклорного гурту “Горина” та зразкового фольклорного ансамблю “Журавлина” ЗОШ 23 Людмила Вострікова, солісти гурту “Веснянка” та “Весняночка” Рівненського палацу дітей та молоді під керівництвом Ірини Сливчук.


“Яке завдання ми ставили перед собою, організовуючи цю подію: аби Ви вийшли з перинатального центру не лише з тими, кому ви віддасте і присвятите своє життя, а й із тим багажем знань, цінностей та традицій, які притаманні нашій нації. Бо ми українці і будемо народжувати вільних українців”, – підсумувала директор КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості” РОР Ірина Рачковська.


Зокрема, приємним сюрпризом для матусь стали особливі подарунки для новонароджених та їх мам, які їм зорганізував благодійний фонд “Білогір’є” та громадська організація “ЛІТЕКО”.
Співайте своїм дітям колисанки! Адже через цю ніжну пісню ми можемо передати дитині найсильніші емоції та почуття – ласку, любов, турботу. Вони народжуються в душах тих, хто співає, і тих, хто слухає , а це надихає, змінює та об’єднує…
Вікторія ШЕВЧУК

, , , , , переглядів: 482
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *