12 травня у Рівненському обласному шкірно-венерологічному диспансері відбувся День діагностики меланоми. У межах цієї ініціативи лікарі провели дерматоскопічне обстеження 387 пацієнтів, аби своєчасно виявити небезпечні захворювання шкіри.
За підсумками оглядів у 4 осіб попередньо встановлено діагноз меланоми, ще у 12 виявлено підозру на немеланомний рак шкіри. Загалом 30 пацієнтів були направлені до Рівненського обласного протипухлинного центру для подальших обстежень та лікування.
Директор шкірвендиспансеру Сергій Гордієвич наголосив, що у сезон відпусток важливо не забувати про шкідливий вплив ультрафіолетового випромінювання. Саме надмірна дія сонця може стати причиною розвитку онкологічних захворювань шкіри.
Уже 14 травня мобільна медична бригада диспансеру здійснить плановий виїзд до Березнівського центру первинної медико-санітарної допомоги, де проведе безкоштовні дерматологічні огляди у першій половині дня.
За словами Сергія Гордієвича, ефективність виїзних обстежень доведена практикою: з жовтня 2024 року фахівці диспансеру оглянули 362 пацієнти у громадах області, з яких у 24 було діагностовано рак шкіри.
«За один виїзд ми обстежуємо близько 70–80 осіб. Це дозволяє виявити підозрілі утворення на ранніх стадіях і вчасно направити людей на лікування», – зазначив очільник медзакладу.