У Рівному планують створити музей під відкритим небом

Щасливе
03.04.2019  14:32

Своєрідною родзинкою у Рівному невдовзі може стати музей під відкритим небом, у Басівкутському городищі. Така ідея виникла у рівнянина Юрія Ойцюся та його друзів.

Для початку планують побудувати човен “Дракар”, який запустять на озері Басівкутське.

“Дракар Гунгнір”  – це дерев’яний човен вікінгів. Плануємо запустити такий човен, щоб він привертав увагу туристів до нашого міста, та й самих рівнян. Чому Басівкутське Городище? Це частина історії, давнє укріплення Київської Русі.” – розповідає Юрій.

Олег Петренко майстер з обробки деревини, створив прототип майбутнього човна. Розповідає:

 

“Для справжнього 9-ти метрового човна нам потрібно 60 тисяч гривень. Про збір коштів ми оголосили у соціальній мережі Фейсбук. Також вже цього літа плануємо розпочати будівництво човна на території Краєзнавчого музею. Запрошуємо долучитися і рівнян.” 

Музей під відкритим небом – це створення містечка, яке розповідатиме історію. На його території планують посадити  парк, побудувати будинки, кузню, гончарню, човни і навіть одяг того часу. Доречі, долучитися до проекту фінансово можна перерахувавши кошти на
картку monobank 5375 4141 0921 5078, отримувач Юрій Ойцюсь.

Бажаємо успіху!

 

, , , , , , , , переглядів: 1 503


На правах реклами


Кількість коментарів: 6
 1. По Горині неодноразово знаходили козацькі та слов’янські чайки.
  Одна з таких є у обласному краєзнавчому музеї!
  Але до чого тут дракар?
  Що за маячня????
  Бо ідея будівництва дракара, з драконом (символом біблейного змія на носі) в серці слов’янського світу, на Волині, атрибута відвертих ворогів православ’я, насильників слов’янських предків, з якими предки боролись і воювали, відверто дивує!
  Чергова антиукраїнська та антиправославна ідея!
  Заради чого?
  Щоб отримати європейські кошти?
  Щоб зневажити власних предків?!

 2. Повна маячня з дракаром на Волинських землях, у центрі слов’янства, де завжди загарбників-вікінгів, через їх поклоніння темному та безжалістному Одину, наші предки вважали ворогами!
  Щоб сказали з цього приводу слов’янські духовні воїни минулого, воїни-характерники, побачивши на святій для слов’ян землі голову змія-дракона на носі чужинського човна, на якому плавали їх люті вороги – берсерки та одинські нелюди?

  Сказали б, що потомки подуріли!
  Сказали б, що зовсім забули світлі православні заповіти та продались темному та одинському!

  Бо, вочевидь, збайдужіли до того, що вікинги, змієносці та одинці, повсякчас палили слов’янські поселення та гвавтували слов’янських жінок!
  Що забули, як ці хижі розбійники вбивали слов’ян у славу Одина, мародерствували і забирали молодь у рабство!
  То кого популяризуємо???

  Чому ж не прагнемо будувати свого і праведного – слов’янських та козацьких чайок, з православними сонячними знаками, тих, що плавали Горинню, Стирем, Случем, Прип’яттю, та залишки яких не раз знаходили по усіх річках історичної Волині!
  Чому топчемо світлу пам’ять предків?
  Чому славимо ворогів світлого православ’я та Прави?
  Може захворіли псевдослов’янізмом?

  Ось він псевдослов’янізм – https://horber.livejournal.com/563.html

 3. Хто такі вікінгі? Яке відношення мають до історії Волинського регіона? Незрозуміло…Головною ідеологією германського фашизма був одинізм…А тут проект човна чорноодинських вікінгів!!! Да наші славні предки воювали з ними постійно…Може бункер Гітлера побудуємо??? Чому чайки козацькі не будуємо?? Ось приклад патріотичного проекта https://biggggidea.com/project/kozatska-chajka-presvyata-pokrova/

 4. Я думаю, що на наших Волинських землях має місце відродження слов’янських та козацьких чайок з символами православних народів, а це сонячні знаки, сварги, тризуб і таке інше. Адже призначення символу, – це пряме приєднання до відповідного духу (енергії), тому треба досліджувати нашу історію, відновити світлі знання слов’янських предків, які понад усе шанували Творця та Закони Прави.
  А таки символи, як змій та дракон не несуть тепла та світла у душі людей тим більше що це символи споконвічних ворогів світлих народів, і це треба взяти до уваги. Бо виховати дітей патріотами можливо тільки в тому випадку коли вони будуть знати правду!!!

 5. Всі країни Європи та Азії бережуть власну історію, відновлюють її та пропогують у світі. Пишаються тим, що доброго та світлого вчили предки, розвивають своє і цим принаджують туристів з усього світу. Створюють зі свієї культури бренд!!!! Чому ж ми думаємо, що “доліпивши” собі шмат чужої історії зможемо щось відродити? І щось на тому заробити. Чи всім уже однаково на чому гроші зароблять?

 6. Напрошується питання: чому саме дракар? Чому човен-дракон, на якому скандинавські зайди грабували і приносили смерть багатьом народам Європи?

  Чому головний військовий атрибут ворогів слов’янства, ідеологія яких (одинізм) стала основою гітлеризму, нацизму, тоталітаризму, а надалі “русского мира”, і є давнім знаком темної біди?

  Чому не слов’янська чи козацька чайка?

  Та чайка, рештки якої знаходять по усім річкам давнього осердя слов’янського світу – історичної Волині? Чому не наше предковічне та світле, українське та православне?

  Вочевидь, хтось виношує таємне бажання відволікти нас від нашого споконвічного, православного, рідного і світлого та намагається розширити палітру засобів гібридної війни елементами окультизму та атрибутами чужинської ідеології.

  Принаймі така думка виникає після прочитання статті про сутність одинізму –
  https://site.ua/ivan.morozenko/19778-odinizm-i-yahvetizm—antiduhovni-sistemi-osnova-gibridnih-voen/

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *