У Рівному вчили виготовляти писанки з присмаком війни

Регіонтехсервіс
Щасливе
17.04.2022  13:40

У Рівному вчили виготовляти писанки з присмаком війни

 

Кераміка – діло не дуже швидке і не легке, за словами майстра по роботі з глиною.

Як кажуть у народі – недалечко червоне яєчко, а це означає, що більшість українців почали готуватись до святкування світлого свята Великодня, пізнаючи велич та різноманітність українських традицій у писанкарстві.


14 квітня 2022 року у Рівненському обласному центрі народної творчості Рівненської обласної ради, пройшов майстер-клас із виготовлення керамічної писанки від заслуженого майстра народної творчості України Леоніда Гринбокого. Учасниками якого стали діти, підлітки, їх батьки, ті хто знайшов прихисток на Рівненщині, тікаючи від війни. У ході роботи майстер розповів про особливості глини та озвучив поради при її виборі, продемонстрував для своїх слухачів види спеціальних гіпсових форм та інструментів, які необхідні для виконання виробу з глини.

Леонід Гринбокий займається не лише писанками, він виготовляє тарілки, композиції, а серія його виробів переведена в бронзу. Під час виготовлення писанок у маленьких учасників найбільшою популярністю користувався трафарет українського тризуба, саме його образ діти з гордістю наносили на свої писанки для того, щоб в майбутньому ці сувеніри подарувати своїм татусям.


Спробувати щось нове – це прекрасний спосіб підбадьоритись і вкотре згадати наскільки могутньою є сила українських традицій.

Руда Вікторія

, , , , переглядів: 544
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *