У Рівному відбудеться презентація книги аналогів якої немає в Україні

Регіонтехсервіс
Щасливе
08.05.2018  15:27

У Рівному відбудеться презентація книги аналогів якої немає в Україні

11 травня 2018 р. о 17:45 год. у конференц-залі готелю «Оптіма» відбудеться презентація книги Оксани Кісь «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти».  Після презентації усі бажаючі матимуть можливість придбати книгу та отримати автограф авторки.

Презентація проходитиме в межах V Всеукраїнської науково-практичної конференції «Політика пам’яті в теоретичному та практичному вимірах» (організована ГО «ЦСПП «Мнемоніка» за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні).

Книга є першим історико-антропологічним дослідженням повсякденного життя українок-політв’язнів ГУЛАГу та не має аналогів в Україні.

Авторка застосовує феміністський підхід до вивчення жіночого минулого, аналізує особисті спогади колишніх невільниць та офіційні документи, докладно висвітлюючи різні сторони табірного повсякдення українських жінок. Книга розкриває малопомітні, проте ефективні жіночі способи пристосування, виживання та протидії руйнівному впливові режиму на в’язнів, що допомагали невільницям зберігати основні соціальні ідентичності, залишаючись людьми, жінками, українками.

Оксана КІСЬ – історикиня та антропологиня, переможниця премії «Найкраща книга Форуму-2017» у номінації «Історія». Працює на посаді старшої наукової співробітниці відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України.

, , , , , , , , переглядів: 989
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *