У Рівному відбулася презентація книги «За Божим духом»

квиток на автобус
Щасливе
29.11.2023  12:06

В Обласному краєзнавчому музеї нашого міста відбулося особливе дійство. “За Божим Духом” – видання про поминальні хліби, як символ життя, ритуальної жертви та духовної традиції вшанування померлих, адже зерно, входячи в землю помирає, щоб народитися знову і продовжити життя людству.

Три роки тому авторка Ірина Баковецька-Рачковська почала досліджувати уявлення про потойбіччя і смерть тодішніх народів, виявила що на Поліссі смерті немає. Люди, що жили тоді мали уявлення, що душі померлих перевтілюються у тваринний чи рослинний образ і продовжують жити.

У презентаційному перфомансі крім авторки книги також взяли участь жінки та родичі загиблих героїв України. У книзі письменниця розкриває паралель двох важких для України періодів: двох геноцидів проти українського народу- Голодомору та російсько-української війни, що мають однаковий початок- бажання російських катів вбити українську самобутність.


“Українці немов зерно, їх намагаються закопати, а вони тільки проростають цим самим створюючи новий український хліб” – розповідає про свої дослідження авторка.


« Книга – реквієм, яка закликає нас до двох аспектів, це цінувати, пам’ятати, відтворювати свої традиції, нагадати нам про те, що ми є частиною продовження роду з якими постійно маємо тримати зв’язок.» – підсумовує Ірина.

Садова Софія
Беребюк Катерина

переглядів: 123


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *