У Рівному відкрили пам’ятник польським легіонерам, які загинули у 1920 році

Щасливе

На Дубенському кладовищі у Рівному 6 травня відкрили пам’ятник польським легіонерам, які загинули у боях із більшовиками у 1920 році. Меморіал присвячений польським військовим, які воювали спільно з армією Української Народної Республіки.

На меморіалі викарбували імена 327 легіонерів

Про відкриття пам’ятника Суспільному повідомив голова Культурно-просвітницького центру імені Томаша-Оскара Сосновського Ярослав Ковальчук.

За його словами, польські легіонери разом із військами УНР під проводом Симона Петлюри брали участь у боях проти більшовиків. Робота над встановленням пам’ятного знака тривала багато років.

Ярослав Ковальчук зазначив, що представники польської громади Рівного понад 30 років займалися пошуком імен загиблих польських військових. У результаті на меморіалі нанесли імена 327 легіонерів.

  • дата відкриття — 6 травня
  • місце — Дубенське кладовище у Рівному
  • кількість імен на меморіалі — 327
  • період боїв — 1920 рік
  • фінансування — Міністерство культури та Спадщини Республіки Польща

У заході взяли участь представники консульства Республіки Польща у Луцьку, духовенство, капелани та громадські діячі. Також були присутні українські військові та представники польського легіону, які нині допомагають Україні у війні проти РФ.

Організатори наголосили, що старі пам’ятні хрести на Дубенському кладовищі збереглися ще з радянських часів, а новий меморіал став продовженням роботи зі збереження історичної пам’яті.

Для Рівного відкриття пам’ятника стало ще однією подією, пов’язаною з історією українсько-польських відносин та вшануванням учасників визвольних змагань початку ХХ століття.

, , , , Переглядів: 79

Головні новини


Реклама