У Рівному зробили копію Маріупольського драмтеатру

Щасливе
23.01.2024  09:20

 

Аби пам’ятали та цінували — у Рівному створюють унікальний проєкт — гіпсову копію Маріупольського драмтеатру. 16 березня 2022 року ця будівля увійшла в сумну історію України. Адже саме у цей день російський літак скинув бомбу на театр, де ховалися за приблизними підрахунками близько тисячі людей… Ані величезні літери ДІТИ, ані що інше агресора не зупинило… Тепер же у Рівному намагаються зберегти пам’ять кожного українця про ці страшні події.

Майстер гіпсової ліпнини Віталій Вискорко займається улюбленою справою понад 15 років. В рамках проєкту “Архітектура справедливості” створює гіпсові макети українських закладів культури, освіти та релігійних споруд. Переконує: цей матеріал для виготовлення макету обрав не випадково.

“Гіпс — він дуже крихкий. Так само, як історія дуже крихка, як будівлі — ми думали, що вони монументальні, будуть стояти і стояти, а отак сталося, що їх вже немає. Недогледіли — зруйнували, і тепер доводиться до купи якось його збирати, що почасти ми і робимо,” – пояснює майстер.

Маріупольський драмтеатр став першою будівлею, макет якої розробили. Аж надто багато символізму поєднує в собі колись гарна споруда. На розробку макету витратили майже рік. Частину деталей для такого конструктора друкували на 3D-принтері. Проте майстер переконує, що враження від роботи з пластмасою та гіпсом абсолютно різні. Помічають це і діти, які допомагають збирати унікальний конструктор. Зокрема, ті, які переїхали до Рівного після початку бойових дій. Понад тисяча з них долучаються до подій, які організовують у центрі підтримки “Я Маріуполь”. Для них драмтеатр — надзвичайно особливе місце.

Самі ж розробники макету планують виготовити іще чимало таких конструкторів.

“У нас на виробництво деталей для однієї будівлі іде пів дня-день, а от збирають діти його по-різному. Зараз продовжуємо працювати над детальною інструкцією, спрощуємо певні деталі. Загалом, група з п’яти дітей може зібрати його в три етапи по дві-три години,” – каже Віталій Вискорко.

Після Маріупольського драмтеатру світ побачать гіпсові копії іще двох значимих споруд — Києво-Печерської лаври та Софії Київської. Над розробкою цих проєктів зараз працює майстер. А також планує виставляти експонати за кордоном, аби максимально привернути увагу світової спільноти до подій в Україні.

переглядів: 64


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *