Українки розробили GPS-маячок для пошуку вкрадених велосипедів

Щасливе
22.06.2017  15:02

Учасниці лабораторії IoT Lab, організованої компанією «Майкрософт Україна», Катерина Стеценко та Алла Божко створили проект Finder. Він допомагає відстежити вкрадений велосипед на інтерактивній карті та миттєво передати ці дані в поліцію.

Finder – це GPS/GSM-маячок, який можна заховати у велосипедній вилці. Він оснащений датчиком вібрації: щойно зловмисник спробує розрізати захисний замок, як спрацює сигналізація. Якщо ж врятувати велосипед усе-таки не вдасться, можна простежити його пересування на карті. Веб-сервіс Finder дозволить ввести паспортні дані велосипеда, аби в разі крадіжки пришвидшити написання заяви в поліцію і підтвердити права на його власність. Крім того, користувачі Finder зможуть побачити на карті рух усіх вкрадених велосипедів і, знаходячись неподалік, допомогти їхнім власникам. На думку розробників, таким чином проект розвиватиме соціальну взаємодію серед велоспільноти.

Катерина Стеценко та Алла Божко вже представили робочий прототип свого рішення на International Startup Battle у Сан-Франциско.

«В Україні велосипедна культура стрімко розвивається, і ми, звичайно, будемо стартувати саме на нашому ринку. Насамперед ми орієнтуємося на співпрацю з мережами спортивних магазинів, аби маячок Finder зміг придбати кожен велосипедист. Нашим рішенням вже зацікавилися велопрокати з Києва, Одеси та інших міст. Finder суттєво спростить їхню систему відстеження велосипедів. До того ж, на базі наших датчиків вони зможуть збирати інформацію про пройдений кілометраж кожного велосипеда й приймати рішення про необхідність ремонту», – зазначила співзасновниця Finder Катерина Стеценко.

Джерело: “Хмарочос

, , , переглядів: 1 110


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *