Українське ноу-хау дозволяє керувати пасіками онлайн

Щасливе
22.08.2017  13:40

Українські вчені розробили унікальну технологію, яка дозволяє не лише спостерігати за роботою бджіл, а й управляти процесом збирання меду. Спеціальне устаткування рахує бджіл, контролює температурний режим, чистоту повітря та кількість зібраного меду.

Контроль за показниками, наприклад, дозволяє вчасно реагувати на зміну мікроклімату у вулику.

Розумний вулик розрахований на те, щоб оптимізувати роботу галузі, збільшити ефективність виробництва, зменшити ризики втрати для бджолярів. А також збільшити прибутковість даної справи,
– сказала економіст Тетяна Набокова.

Розумний вулик обладнаний також мікрофоном. Він фіксує зміни настрою бджіл. Якщо шум наростає і комахи починають роїтися – це ознака небезпеки.

Попри те, що Україна – один з світових лідерів з виробництва меду, наші пасічники й досі заготовляють ласий продукт у дідівський спосіб.

Уряд визначив порядок проведення перевірок інспекторами праці

Ця процедура неабияк дратує комах та викликає стрес. Як наслідок – ефективність роботи знижується. Натомість, розумний вулик дозволяє значно менше турбувати бджіл.

Розумний вулик обладнаний вагами. Відтак, фермер завжди знатиме скільки меду зібрали його робітники. Інформація про це та інші дані завдяки мобільному додатку надходить на телефон та фіксується на спеціалізованому сайті.

Джерело: 24 канал

пасіка

, , переглядів: 1 270


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *