В обласній лікарні Рівного запрацювала унікальна операційна

Щасливе
05.06.2024  14:00
Сучасна операційна для проведення лапароскопічних операцій віднедавна працює в Рівненській обласній клінічній лікарні імені Юрія Семенюка. Оснащена новітнім обладнанням, яке дає можливість проводити малоінвазивні втручання за сучасними методиками. На сьогодні таких операційних в Україні лише шість, включно із тими, які працюють у приватних клініках. А для Західної України вона чи не єдина серед комунальних лікарень.
У новій операційній працює команда фахівців Центру ендоскопічної та звукової діагностики. Вони пройшли необхідне навчання.
Як розповів завідувач центру, лікар-ендоскопіст Віталій Лазарчук, особливість лапароскопічних операцій полягає в тому, що завдяки спеціальному обладнанню лікар, проводячи діагностику і виявивши патологію, одразу може зробити хірургічне втручання.
Це інтервенційна діагностика, коли оглянувши певний орган, одразу заводиться інструмент і проводяться ендоскопічні маніпуляції. Такі операції – менш травматичні для пацієнта, а, отже, реабілітація проходить швидше та легше, аніж після традиційних операційних втручань із розтином, – пояснив Віталій Лазарчук.
Крім того, завдяки системі внутрішньолікарняних грантів, для операційної придбали спеціальну мийку та шафу – не менш важливе обладнання, яке дає можливість проводити якісну дезінфекцію інструментів.
переглядів: 48


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *