12 квітня 2024 року в Києві проведуть перший міжнародний форум: «Правове регулювання обігу зброї в Україні: нові виклики та перспективи вирішення».
Організаторами наукового заходу виступили Науково-дослідний інститут публічного права спільно з Українською академією зброярських студій, збройовою компанією «СТВОЛ», мережею збройових магазинів «ІБІС», Всеукраїнською профспілкою захисників України та Центром україно-європейського співробітництва.
Ми звернулись до модераторів наукового заходу – віце-президента з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права – кандидата юридичних наук, професора, академіка Андрія Боровика та завідувача відділом організаційного забезпечення наукових проєктів та міжнародної діяльності інституту, кандидата історичних наук, доцента Мар’яни Верхотурової з метою отримання інформації щодо роботи форуму, мети його проведення та переліку учасників.
В умовах російсько-української війни стратегічно важливим є питання правового регулювання обігу зброї в Україні. Потреба в законодавчому регулюванні відносин щодо володіння цивільними громадянами України вогнепальною зброєю постала з часів здобуття незалежності. З 1991 року періодично спостерігаємо спроби парламентарів напрацювати законодавче регулювання в зазначеній сфері. Особливо гостро це питання постало після повномасштабного вторгнення росії в Україну – зазначив Андрій Боровик.
Метою форуму є обговорення проблем нормативно-правових основ регулювання обігу зброї в Україні з врахуванням викликів, пов’язаних з російсько-українською війною та пошук ефективних законодавчих та нормативно-правових шляхів їх вирішення, налагодження діалогу між усіма учасниками процесу – законотворцями, держслужбовцями, представниками силових структур, військовослужбовцями, бізнесом та громадянами – додав академік Боровик.
В свою чергу Мар’яна Верхотурова зауважила, що до участі у форумі в офлайн форматі уже зареєстровано понад 150 учасників, це народні депутати України, представники органів центральної влади, місцевого самоврядування, керівники правоохоронних органів, провідні українські та європейські науковці у вказаній сфері, представники бізнесу у зазначеній галузі, громадські діячі та юристи, ще понад 200 учасників хоче прийняти участь у роботі наукового заходу в онлайн форматі.
Наша головна мета – зібрати якомога більше професіоналів в галузі, які не байдужі до цієї важливої теми, щоб разом вирішувати цілісно проблеми та рухатися вперед – додала пані Мар’яна.
Усі бажаючі прийняти участь можуть прийняти участь у роботі Форуму онлан за посиланням https://us02web.zoom.us/j/84395516579?pwd=N1I3SDJJMlFlbTJZbVNJU0gzRjFTdz09