В Україні звузять смуги руху на дорогах

квиток на автобус
Щасливе
27.06.2018  14:00

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства ввело нову норму щодо звуження ширини смуг руху на дорогах у містах і селах для впровадження європейських стандартів безпеки на дорогах.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй Facebook-сторінці.

Відповідні зміни стосуються проектування нових і реконструкції існуючих вулиць та доріг і містяться у нових державній будівельній нормі В.2.3-5:2018 Вулиці і дороги населених пунктів. Оновлений ДБН вже опублікований і набуде чинності з 1 вересня 2018 року.

“Сьогодні в Україні ширина смуг руху на дорогах складає 3,5-3,75 метрів у залежності від їх призначення. Проте європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху – близько 3-3,25 метрів – підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю”, — написав Парцхаладзе.

За його словами, такі зміни сприятимуть збільшенню пропускної здатності вулиць і зменшенню заторів, ефективному розвитку велосипедного руху та громадського транспорту завдяки облаштуванню окремих смуг для них. Крім того, це підвищить безпеку дорожнього руху та зменшить аварії на дорогах.

 

Джерело

, , , , переглядів: 906


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *