Відвертий і прямолінійний Володимир Валявка (+ФОТО)

Щасливе
05.03.2018  14:51

Чесний і не лицемір. Таким знають близькі люди депутата Рівненської обласної ради та президента МФК “Кардинал-Рівне” Володимира ВАЛЯВКУ. Ще він – палкий прихильник футзалу. Про нього може розповідати годинами. Який же він – відомий політик Володимир Ярославович привідкрив завісу особистого життя.

У політиці – принциповий та прямолінійний, вдома – сім’янин та батько

– Чому пішли в політику?

– В душі я – націоналіст, а депутатом став, коли переводив команду зі Львова до Рівного. Тоді мій колега, нині народний депутат Олег Осуховський, запропонував балотуватися від “Свободи” в міську раду. Туди потрапив у 2010 році за списками партії.

Свідомим громадянином був завжди, брав участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності. У 2014 році остаточно осів у Рівному, одружився.

– Яким рисам людського характеру Ви імпонуєте?

– Прямолінійність та відвертість – ці риси поважаю в людях, а лицемірства не сприймаю. У мене загострене почуття справедливості, тому завжди готовий боротись за правду. Дипломатичний та гнучкий характер формував роками, бо емоції часто можуть зіграти злий жарт. Однак бурхливо демонструю їх у спорті й особливо під час матчів, а вдома ж біля коханої дружини та донечки – я спокійний сім’янин та люблячий батько.

– Ви постійно в русі: активні в політичному житті, часто буваєте на спортивних змаганнях. Як відпочиваєте?

– Мені до вподоби активний відпочинок: кататися на лижах, грати у футбол та займатися спортивним орієнтуванням – це те, що приносить мені задоволення. Такий напружений ритм має свої недоліки, однак завжди намагаюся оптимально розподіляти час між роботою, політикою, сім’єю і відпочинком.

“Я – за легальний видобуток бурштину”

Ви очолюєте екологічну комісію облради. Неодноразово розглядали питання незаконного видобутку бурштину. Як вирішити цю проблему?

– Нині спад нелегального видобутку бурштину, бо попит на каміння в основного споживача – Китаю – знизився. Екологічна комісія обласної ради ініціювала десятки звернень до Верховної Ради та уряду, щоб урегулювати ситуацію з нелегальним видобутком. На жаль, центральні органи влади не мають політичної волі для розв’язання проблеми незаконного видобутку.

На місцевому рівні намагаємось допомагати компаніям, які хочуть легально добувати каміння. Наша комісія та обласна рада надає погодження підприємствам, які співпрацюють із місцевими громадами та підписують з ними інвестиційні угоди. Легальні компанії несуть відповідальність та законодавчо зобов’язані здійснювати рекультивацію земель. Збільшення кількості таких інвесторів зробить ситуацію з видобутком бурштину контрольованою.

На останній сесії облради обрали нового голову. Як оцінюєте це рішення?

Фракція “Свободи” мала претензії до попередника – Миколи Драганчука, зокрема через його тісні та дружні відносини із представниками Московського патріархату. Ми хотіли мати голову, який дослухався би до пропозицій та ініціатив нашої політсили. Адже ми маємо свою політичну програму, власні напрацювання та бачення розвитку Рівненщини й України в цілому.

Ви обрані до обласної ради від виборчого округу №53 і представляєте інтереси жителів Ювілейного та Золотієва. Що вдалося зробити для мешканців цього округу?

Фактично минулі два роки кошти для округу виділялися в основному на проектно-кошторисну документацію, а по факту – на проведення підготовчих робіт. У цьому ж році, завдяки спільним зусиллям депутатів-свободівців із міської та обласної рад, буде освітлено частину парку “Хімік”, втілено заходи з енергоефективності у двадцять сьомій школі, зокрема утеплено фасад, покрівлю та встановлено нові вікна, біля авторинку на Макарова обладнають повноцінні зупинки та безпечні пішохідні переходи з освітленням, відремонтують об’їзну на Князя Володимира, проведуть капітальний ремонт Золотіївського мосту і буде створено повноцінну пішохідну зону біля нього.

Особисто та й наша фракція в цілому пропагує здоровий спосіб життя та підтримку спорту. Тому серед пріоритетів – побудова нового спортивного комплексу на Макарова, із залом для ігрових видів спорту та басейном.

Живе клубом “Кардинал-Рівне”

– Ви самі граєте у футбол?

Так, з дитинства, але професійно ніде не тренувався, нині граю на чемпіонатах з футзалу серед ветеранів. Якщо говорити про професійний спорт – активно і досить довгий період займаюсь спортивним орієнтуванням. Беру участь у різних чемпіонатах по всій Європі.

– Ви очолюєте міні-футбольний клуб “Кардинал-Рівне”. Якою проблемою клубу переймаєтесь найбільше? Які найвищі спортивні досягнення?

– Клуб – одночасно моє хобі та дітище. Він заснований ще у 1998 році. За 20 років ми пройшли складний шлях: починали з чемпіонату міста, потім – чемпіонат області, сезон за сезоном, друга ліга, перша ліга… Уже 11 сезон, як граємо в екстралізі – найвищому чемпіонаті України з футзалу. Ми представляємо Рівне не лише на всеукраїнському рівні, а й на міжнародному. На чемпіонаті світу в Кувейті серед команд з футзалу зайняли друге місце.

Наразі, досить складно підписати контракти з топ-футболістами. Однак свого часу це не завадило нам вийти у фінал Кубка України в 2011 році, а в 2013 – посісти четверте місце у чемпіонаті України. У цьому сезоні поборемось за Кубок України та трійку призерів чемпіонату. Ми отримуємо значну фінансову підтримку від фірми “Кардинал” та титульного спонсора – компанії “Інтер-Бетон”. Окрім цього, маємо додаткове фінансування з обласного та міського бюджету.

Вкладаю свої ресурси, силу та час у “Кардинал-Рівне” і не розцінюю його як бізнес-проект. “Кардинал” – це моє захоплення та свого роду соціальний проект для жителів Рівного, намагаюсь робити все для того, аби в міста була своя, рідна команда з футзалу, перемоги якої радували б рівнян та жителів області.

Нагадаємо, вчора відбулась гра між МФК “Кардинал-Рівне”  та МФК “Ураган”. В одному з епізодів гри президент “Кардинала” Володимир Валявка не витримав і вибіг на майданчик, щоб висловити претензії суддям.

, , , , , , переглядів: 1 723


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *