Рівнянам: чому вирощування ромашки значно вигідніше, аніж пшениці

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
04.06.2017  15:30

Лікарські трави є одними з найперспективніших нішевих культур для України. До прикладу, вирощування ромашки аптечної вимагає значно менше затрат, порівняно з пшеницею, а віддача може виявитись навіть вищою.

Вирощувати лікарські трави можна в будь-якому регіоні та на різних ґрунтах — варто лише правильно підібрати вид.

«У нас  багато хто вирощує ромашку, навіть з площею у 30-50 соток вже вигідно починати, а сіють і по кілька гектарів. Ромашку вирощують для ліків, тому не дають жодних добрив або пестицидів. Головне — щоб бур’янів на полі не було і щоб було чим збирати. А тут уже кожен сам викручується як може: хто на комбайн купує спеціальну очісуючу жатку, а хтось і на мотоцикл «ІЖ» замість коляски ставить саморобну прсипособу», — розповідає Анатолій Погребняк, агроном з Кам’янець-Подільського району Хмельниччини.

За словами агронома, ромашка — дуже вигідна культура, адже урожай збирається 3-5 разів за сезон, а на одному місці вона може рости 2-3 роки. Для медицини використовують лише суцвіття з невеликим шматочком стебла, але наприкінці цвітіння можна скосити й повністю — траву використовують у ветеринарії.

Урожайність ромашки невелика — до 10 ц/га сухих суцвіть, але ціна за кілограм становить від 25 грн і вище, залежно від якості й кількості. Фасована ж ромашка коштуватиме в кілька разів дорожче. Загалом економіка вирощування є дуже привабливою, та й особливих пролем зі збутом і зберіганням продукції зараз немає — сировину з України охоче купують за кордоном.

За матеріалами: superagronom.com

ромашка

, , , , переглядів: 1 396Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *