Вітаємо рівненську майстриню Марію Горуну з Днем народження

Щасливе
17.04.2018  13:27

17 квітня свій день народження відзначає прекрасна та сонячна людина – Марія Горуна.

Щиро вітаємо рівненського майстра фейс-арту  з Днем народження!

Про усі таємниці мистецтва фейс-арту Марія розповіла у  інтерв’ю для “ОГО”:

– Що спонукало вас зайнятись фейс-артом і скільки вже часу цим займаєтеся?

– Після закінчення вищого навчального закладу я пішла в декретну відпустку з догляду за другою дитиною. І саме в декреті захотіла реалізувати свій творчий потенціал. 

Як усе почалося? Випадково натрапила в інтернеті на новий вид мистецтва – фейс-арт, і це мене дуже зацікавило. Я людина творча, а це якраз прекрасна можливість проявити свої здібності. А поштовх практично реалізувати зацікавленість у цьому виді мистецтва мені дала знайома, яка в той період почала займатися дитячими майстер-класами. Це було літо 2013 року, саме тоді усе і почалося. Рік тому, влітку, в кафе «Джем» я вперше спробувала себе в якості художника з фейс-арту.

– Ви малюєте спеціальними фарбами, які мають назву “аквагрим”. Розажіть про них, у чому їхні особливості?

– Аквагрим – це фарби на водній основі, що спеціально розроблені косметичними компаніями. Вони не викликають подразнень на шкірі, не містять токсичних або шкідливих речовин. Малюнок, що наноситься на шкіру за допомогою цих фарб, легко змивається водою і відпирається від одягу. Плюс цієї фарби ще і в тому, що вона швидко висихає, еластична, не тріскається і має дуже яскраві насичені кольори.

Хочу наголосити на тому, що дитячі обличчя ні в якому разі не можна розмальовувати непрофесійною фарбою, адже це може спричинити подразнення та алергічні реакції.

Бодіарт як неймовірне доповнення образу нареченої: поради рівненського аквагримера
– Ви сказали, що інші фарби, непрофесійні, можуть бути шкідливими. А аквагрим не викликає подібних негативних реакцій?

– Ще раз наголошую, якщо фарба, якою розмальовують дитину, не призначена для нанесення на шкіру, то це шкідливо. Негативні реакції бувають різними – від алергічних і аж до токсичного впливу на внутрішні органи. Тому аквагримери та боді-арт художники користуються тільки професійною косметикою, яка абсолютно нешкідлива. Косметики цієї багато, вона є різною за ціною та якістю. Кожен вибирає свою фірму, з якою найкраще працювати спеціалісту.

– А де буде актуальний фейс-арт?

– Аквагрим стає все більш популярним на дитячих святах, фестивалях та днях народження. Боді-арт же в основному полюбляють вагітні, а також ті, хто хоче створити неповторний образ для вечірки чи іншого свята. Під час веселих святкувань аквагрим – це чудова можливість розважити дітей і дорослих. Бо ж це цікаво не тільки тому, кого розфарбовують, але і всім іншим, хто спостерігає за створенням малюнку.

Під пензликом художника відбувається чарівне перевтілення у прекрасних принцес, кішечок і собачок, метеликів, милих тигренят або відважних піратів і супергероїв. Дитина сама може обрати малюнок з каталогу, а вибирати є з чого! Чарівні пензлики зроблять свою справу, фотоапарат закарбує момент і, ось, виявляється, що ви – персонаж з відомого фільму, ваш син – супергерой, а доня – тигриця з довгущими вусами! 

За допомогою аквагриму свята стають у три з половиною рази яскравішими і в п’ять разів веселішими!

– Як людина, яка не вміє вправлятися ні з олівцем, ні з пензлем, хочу запитати: щоб займатися аквагримом та боді-артом, потрібно бути художником? Ви вмієте малювати у класичному розумінні цього слова – на полотні, папері?

– Так, потрібно мати навики, талант, художнє бачення. І, до слова, зовсім необов’язково – художню освіту. У цій сфері багато тих, хто займається самонавчанням. І, як на мене, потрібно вміти поєднувати художні здібності, яскраву фантазію та вміти орієнтуватися по ситуації, адже інколи тіло чи обличчя людини, дитини саме ніби націлює на створення образу.

– Зрозуміло, що художні здібності ви маєте, але у чому саме особливості та краса малювання на тілі? Чому це цікавіше, ніж малювати на полотні?

– По-перше, це емоції дорослих і особливо дітей. А, по-друге, тіло – НЕ полотно. Воно об’ємне, живе. І потрібно вміти розташувати малюнок так, щоб він на ньому “жив” і підкреслював деталі. А це під силу далеко не кожному художнику. Аквагрим “зачепив” мене тим, що це не просто малювання, а спілкування з людьми і найчастіше – з дітьми. Бачити захват на обличчях, коли вони розглядають себе в дзеркалі після розмальовки, – ні з чим не зрівнянне відчуття!

– Не шкодуєте, що таке мистецтво – швидкоплинне? Адже малюнки живуть зовсім недовго: через пару годин все змиється, і жоден з них не залишиться в історії…

– У цьому і свій плюс: аквагрим та боді-арт вчать нас цінувати кожну мить життя, адже вона неповторна. А з аквагримом ця мить стане ще яскравішою!

, , , , , , , , переглядів: 1 377


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *