Водіння як стиль життя: історія рівненського гвардійця-водія

Щасливе
29.10.2023  14:01

Близько 8 років Роман водить авто, 5 з яких як військовий водій Національної гвардії України. Розпочинав Роман службу в 9-му полку оперативного призначення «Гепард» на посаді помічника гранатометника, проте гвардійцю була більше до вподоби автослужба. Відтак, згодом військовослужбовець перевівся до автомобільного взводу. Під час служби Роман кілька разів їздив на ротації й виконував службово-бойові завдання на Донецькому напрямку.

«Машина стала для мене справжнім хобі, адже, чим більше я розбирався із різноманітними механізмами, тим більше мене це захоплювало. Так і зі службою: сотні подоланих кілометрів щодня, різні виїзди й ротації. Пригадую, як наш автовзвод підняли по бойовій тривозі, тоді все робили на шаленому адреналіні: першочерговим завданням водія є доїхати з пункту А в пункт Б, не зважаючи на різні виклики, на тебе лягає велика відповідальність, адже потрібно зберегти життя військовослужбовців і майно, яке ти транспортуєш», – коментує гвардієць.

Згодом, у 2019 році, Роман перевівся в рівненський підрозділ Нацгвардії. «Водії у війську – універсальні бійці, адже перевозять боєприпаси, особовий склад, здійснюють евакуацію поранених тощо. На службі доводилося виконувати різнопланові завдання, як-от: взимку 2021 року на запит місцевої влади допомагали рятувальникам розчищати дороги від снігу, тоді й медикам допомагали доїхати до хворих, адже комунальний транспорт просто не впорався з такими погодними аномаліями», – ділиться Роман.

У 2021 році Роман звільнився зі служби, проте через майже два роки розпочалося повномасштабне вторгнення. 24 лютого військовослужбовець зібрав свій військовий рюкзак і пішов до місцевого військкомату. «Ранок почався з перегляду новин, у яких повідомили, що в Україні розпочалася війна. Не роздумуючи, я зібрав речі й пішов у військкомат, де простояв кілька годин у черзі. Потім намагався потрапити в тероборону. Далі просто повернувся до свого підрозділу і нині несу службу в автовзводі рівненської військової частини», – розповідає гвардієць.

За словами Романа, служба під час повномасштабного вторгнення стала напруженішою, адже збільшився обсяг службового навантаження. «Ці майже 2 роки повномасштабного вторгнення – це бойова готовність 24/7. Водії, як й інші військовослужбовці, працюють над виконанням одного спільного завдання – наближення спільної перемоги над окупантом».

Сьогодні водії Нацгвардії виконують величезний спектр задач у підрозділах, від підвозу провізії та перевезення особового складу до евакуації з поля бою.

переглядів: 195


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *