Володимир Соколовський: “Я пишаюсь своїми здоровими пацієнтами”

Щасливе
13.01.2020  14:45

В сучасному світі такі проблеми зі здоров’ям, як нежить, сиплий голос, болі у вусі, горлі, кашель та інші ніби несерйозні прояви застудних захворювань – досить часте явище. На них ми і не звертаємо увагу, допоки особисто з ними не стикаємося, а все це, на жаль, загрожує ускладненнями. Й одна з причин цієї невтішної статистики – наш скажений та заклопотаний ритм життя. А тому звертаємося до отоларинголога в клініку “ПрофіДок” або в Центр мікроендоскопічної хірургії ЛОР органів із запізненням. Наша розмова – з Володимиром СОКОЛОВСЬКИМ, лікарем отоларингологом вищої категорії, завідувачем Центру мікроендоскопічної хірургії ЛОР органів КНП “Центральна міська лікарня” Рівненської міської ради. Це не просто ЛОР лікар, а висококваліфікований фахівець, який зможе надати професійну оцінку всім вищеперерахованим станам у дітей та дорослих, розпізнати хворобу на ранніх стадіях її виникнення і призначити адекватне лікування.

 – Володимире Васильовичу, чи існують на сьогоднішній день сучасні та індивідуальні підходи в ЛОР-хірургії?

– Сучасна ЛОР-хірургія вимагає індивідуального та ощадливого підходу до кожного пацієнта. На заміну радикальним травматичним операціям приходять ендоскопічні ощадливі втручання з мінімальною травматизацією тканин, які дають можливість швидко повернути пацієнту працездатний стан.

 –Які складні операційні втручання виконують на базі відділення мікроендоскопічної хірургії ЛОР-органів? З ким із колег співпрацюєте в рамках обміну досвідом?

– Останніми роками збільшилась кількість ендоскопічних операцій на приносових синусах (FESS – Functional Endoscopic Sinus Surgery), які дають можливість малотравматично вирішити проблеми з хронічними риносинуситами. Також протягом останніх років налагоджено слуховідновлюючі операції (тимпанопластики, стапедопластики, ліквідації отолікворей та інші) на базі відділення мікроендоскопічної хірургії ЛОР-органів центральної міської лікарні, які проводимо сумісно із завідувачем кафедри отоларингології, доктором медичних наук, професором – Яшаном Олександром Івановичем.

– Чи планує Центр мікроендоскопічної хірургії ЛОР органів проведення міжнародної медичної конференції, спільних майстер-класів з онлайн-операціями?

– На початку 2020 року за сприяння КНП “Центральна міська лікарня” Рівненської міської ради планується проведення конференції із майстер-класом, в якій перша частина буде присвячена слуховідновлюючим операціям на вусі, а друга – ендоскопічним операціям на приносових пазухах носа.

В еру прориву медичних технологій лікарі Центру мікроендоскопічної хірургії ЛОР органів центральної міської лікарні повинні слідкувати за тим, що відбувається у світовій медицині. Лікарі відділення мікроендоскопічної хірургії ЛОР органів постійно оновлюють свої знання, беруть участь у медичних конференціях, семінарах, підвищують кваліфікацію в Україні та за кордоном та йдуть в ногу із часом, а крім того, відповідально виконують свої професійні обов’язки.

 – Трішки банальне запитання: чому вирішили обрати професію лікаря?

– А у мене навіть і в думках не було обрати іншу професію. З дитинства я постійно проводив час на території лікарні, тому що мої мама й тато – медики, мій тато – Соколовський Василь Володимирович, працював отоларингологом Зарічненської ЦРЛ. Я не знав іншого життя, тому навіть і не думав обрати інший фах. Навіть не мріяв стати космонавтом або пожежником, як інші хлопчаки. Тому це рішення – стати лікарем – прийшло з дитинства.

– Пане Володимире, що найбільше подобається та чим пишаєтесь у своїй роботі?

– Мені найбільше подобається моя робота. Коли праця твого життя приносить результат, а саме – оздоровлення людей. Слова вдячності від пацієнтів є найбільшою винагородою розуміння того, що ти правильно обрав свій професійний шлях. А пишаюсь тим, чим повинен пишатися кожен лікар – своїми здоровими пацієнтами.

– І наостанок побажання читачам.

– Бути здоровими та не хворіти. З особливою теплотою вітаю всіх колег та рівнян з прийдешніми новорічними та різдвяними святами! Щастя, міцного здоров’я, терпіння, а колегам – наснаги у вдосконаленні професійності. Нехай у кожній родині запанують злагода і достаток, родинний затишок, нехай здійсняться всі ваші заповітні мрії! З Новим роком! З Різдвом Христовим!

, , переглядів: 5 809


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *