Процес релокації бізнесу на Рівненщину є максимально «безболісним» та комфортним. Його координує Рівненська ОВА, включаючи органи місцевого самоврядування ТГ, територіальні органи міністерств та відомств, причетні підприємства, установи та організації регіону.
Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль повідомив, що детальнішу інформацію про релокацію бізнесу можна отримати:
У Центрі економічного розвитку та релокації бізнесу. Зокрема, у колцентрі (0 800 500 078) та телеграм-бот (@rivnerelocation_bot). Це є ключовими комунікативними майданчиками для бізнесу, який хоче переїхати.
Крім того, за підтримки Проєкту USAID, також створено платформу з релокації бізнесів https://restartbusiness.in.ua/. Цей інструмент дозволяє всім українським підприємствам з територій, охоплених бойовими діями, оперативно отримати інформацію про об’єкти нерухомості, придатні для оренди або продажу.
Також постійним партнером ОВА є обласний центр зайнятості, який у стислі терміни забезпечує комплектування, підготовку та перепідготовку кадрів, необхідних для переміщених в область виробництв.
«Так, станом на сьогодні на територію Рівненської області релокувалось 38 підприємств. Вони переважно з Харківської, Київської, Донецької та Миколаївської областей. Звичайно, ми і надалі запрошуємо бізнес із «гарячих» територій! Адже Рівненщина – це тилова область, яка міцно утримує економічний фронт», – зазначає Віталій Коваль.
Наразі найбільше релокованих підприємств знаходиться у Рівненському районі – 33. Також свої потужності у Дубенському районі розмістили 4 підприємства, у Вараському – 1.
Найпоширенішими галузями, у яких здійснюють свою діяльність релоковані підприємства, є:
- деревообробна промисловість;
- легка промисловість;
- виробництво меблів;
- ІТ-сфера;
- виробництво продуктів харчування;
- логістичні послуги;
- оптова та роздрібна торгівля.