Як правильно доглядати за орхідеями?

Щасливе
11.09.2022  15:20

Для того, щоб зрозуміти як доглядати за цією дивовижною квіткою, потрібно знати, як вона звикла жити в природі. Орхідея – не звичайна рослина, а квітка-прищіпка, що росте в тріщинах кори дерев і скель, на болотах, а деякі види навіть під землею.

У наших будинках найчастіше зустрічаються орхідеї-фаленопсис. Вони не вибагливі до наявності грунту і можуть рости навіть у підвішеному вигляді. Але дуже вимогливі до світла і вологи, тому що їхнє природне середовище – тропіки. Коріння є провідниками вологи для всієї рослини з повітря. І все-таки надлишок вологи згубний для орхідеї.

Які ж умови необхідно створити квітці, починаючи з того моменту, коли вона потрапляє в наш дім?

Пересадка – дуже важлива

Як тільки ви принесли орхідею в будинок, не поспішайте відразу ж пересаджувати її і шукати їй постійне місце. Вона повинна звикнути до нових умов проживання. Нехай побуде в тому ж горщику, і постоїть там, де немає багато світла, не спекотно і немає протягів декілька днів. Поливати її поки не потрібно. Пересаджувати рекомендуємо через 5-7 днів.

Для пересадки потрібний прозорий горщик з отворами або скляна рівна ваза – це буде залежати від вологості приміщення, в якому буде жити ваша рослина. Як показує досвід любителів орхідей, в закритих вазах при зниженій вологості в будинку рослина краще себе почуває. Тому сьогодні розглянемо правила пересадки в горщик без отворів.

Шарами викладемо грунт: керамзит, щоб не замокало коріння (десь п’яту частину обсягу); мох сфагнум, який видаляє бактерії і утримує вологу; кору сосни; спеціальний грунт для орхідей. У середину вази поміщаємо коріння квітки, закріплюємо сосновою корою, щоб він був стійким, і додаємо ще трохи грунту. Зверху знову кладемо кору і трохи моху, щоб запобігти пересиханню.

Дуже важливо: перед посадкою перевірте коріння на відсутність гнилі і ретельно очистіть його від грунту.

Через 5 днів після пересадки зробіть квітці тропічний душ – поставте в ванну, полийте проточною водою літньої температури листя і наповніть вазу нею, щоб просочити грунт. Через 20 хвилин повністю злийте всю воду, акуратно нахиляючи вазу і, притримуючи рукою квітку. Паперовою серветкою обов’язково промокніть місця з’єднання листя і стебла. Потім політь відстояною водою з додаванням половини рекомендованої норми підживлення. Наливайте стільки, щоб покрився керамзит.

Такий душ можна робити кілька разів на рік.

Надалі поливайте орхідею не надто часто – взимку 3-4 рази на місяць, влітку раз на 3-4 дні.

Як створити комфорт?

  • Температура в кімнаті повинна бути 15-18 градусів вночі, а вдень – до 28 градусів.
  • Закривайте орхідею від прямих сонячних променів, але не шкодуйте розсіяного світла.
  • Тримайте подалі від протягів, кондиціонерів і опалення.
  • Поливайте тільки грунт, а не листя. При необхідності зволожуйте повітря над квіткою і листя з тильного боку.
  • Підгодовуйте раз в 2-3 тижні в період активності.
  • Пересаджуйте раз в 1,5-2 роки навесні або восени.

Маленька порада

Якщо орхідея довго не цвіте, помістіть її не пару тижнів у темне місце і не поливайте. Коли ви повернете її до світла і зволожите, вона вас порадує.

, , переглядів: 540


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *