Як знищити борщівник: небайдужі рівняни зачищають парк на Грабнику

Щасливе
03.06.2020  10:54

Борщівник не просто бур’ян, а небезпечна для здоров’я рослина?  яка спричиняє тяжкі хімічні опіки при контакті з шкірою, особливо на сонці. Якщо не знищити один кущ, то виростуть хащі. І попри це він росте і в парках Рівного, де гуляють люди.

Рівненська активістка Оксана Майборода нещодавно розповіла у ФБ як намагаються винищити борщівник Сосновського у парку на Грабнику:

Спільно з Екологічним центром ПДМу застосовують наступну методику:

Життєва стратегія цієї небезпечної (особливо у міському середовищі) рослини дуже потужна, тому боротися з нею важко. Наш сьогоднішній експеримент – використання затінюючих матеріалів для перекривання доступу світла до паростків рослини. Метод заснований на тому, що рослини борщівника Сосновського не здатні до вегетативного розмноження. Вони можуть лише відновлюватися з підземних бруньок, що активно відбувається після скошування або іншого механічного пошкодження. Якщо зрізати стебло і перекрити доступ до світла, за один – два тижні паростки мають загинути і не відновлять свій ріст. Так ми і зробили. Зрізали до трьох десятків рослин.

Накрили місця їх зростання агроволокном, зверху насипали грунт на висоту 3-5 см. В ідеалі потрібно було створити заміщуючі насадження, підсіяти злакових трав. Вважається, що такий підхід є екологічно безпечним та ефективним. Його рекомендують для застосування у населенних пунктах.

Тепер уся територія парку перетворюється на дослідницький майданчик. Будемо слідкувати за результатами нашого агротехнічного експерименту із боротьби з поширенням рослин борщівника Сосновського.

, , , , , переглядів: 684


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *