Які довідки треба рівненським школярам та дошкільнятам

Щасливе
09.07.2024  11:00

Щороку перед початком навчального року школярі та дошкільнята мають пройти медичний огляд, щоб бути зарахованими до освітніх закладів. Наразі черги та біганина по кабінетах лікарів – у минулому. У Рівненській громаді медичну довідку такого формату може надати сімейний лікар ☝️після огляду одноосібно.

Як розповідає директор КНП «ЦПМСД «Центральний» РМР Олег Михайлович Шрам, діти спостерігаються у сімейних лікарів постійно. Особливу увагу приділяють щепленням. З народження маленьким пацієнтам проводять вакцинацію згідно Національного календаря профілактичних щеплень. Наявність усіх вакцин є обов‘язковою умовою для отримання медичної довідки.
Сімейний лікар у межах своєї компетенції проводить огляд та визначає стан здоров‘я дитини. За відсутності захворювань і наявності повного переліку щеплень – дитині видають довідку. Якщо у дитини є хронічні захворювання або пацієнт має скарги на здоров‘я – сімейний лікар направляє на огляд до відповідних спеціалістів.
Огляд включає:
-збір анамнезу,
-фізикальне обстеження,
-перевірку наявності ознак гострої хвороби або хронічних станів,
-вимір зросту та маси тіла,
-дослідження зору, слуху, постави.
Щоб потрапити на медогляд, достатньо зателефонувати сімейному лікарю чи зареєструватися в електронній системі, домовитися про час та дату візиту і прийти у вказаний час до медзакладу.
Олег Шрам наголошує, що медогляд можна пройти не лише влітку, а й упродовж усього року.
«У нас немає обмежень щодо часу проведення медогляду. Як правило, медогляд проводиться один раз в рік. Якщо дитина народилася в квітні, то у квітні проводять. Якщо у жовтні, то, відповідно, у жовтні медогляд. Упродовж року всі пройшли без черг та стресу. Виключення становлять діти, які йдуть до першого класу та вперше у дошкільний заклад», – каже директор ЦПМСД «Центральний».
Важливо знати, що довідка дійсна 1 рік!

 

, , , переглядів: 45


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *