Які електронні документи з Дії можна пред’явити в сервісних центрах МВС Рівненщини

Щасливе
28.05.2024  15:00

Україна перша країна світу, де можна використовувати лише електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу без пластику. А отримати послуги в низці державних установ можна, надавши електронні документи у застосунку Дія. Уявіть ситуацію, ви взяли талон на перереєстрацію авто, і вже по дорозі до сервісного центру МВС розумієте, що забули вдома паспорт. Без паніки. Якщо у вас паспорт громадянина України у форматі ID-картки, ви можете показати його  адміністратору в електронному варіанті у застосунку Дія.

Важливі зміни для призначення пільг

При обміні посвідчення водія не обов’язково мати з собою фізичний  паспорт громадянина України у форматі ID-картки або паспорт для виїзду за кордон. Достатньо мати ці документи у Дії.

Також у сервісному центрі МВС при отриманні послуги можна показати витяг про місце реєстрації проживання або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи в електронній формі в застосунку Дія.

«Звертаємо увагу, що деякі послуги надаються лише при наявності фізичних документів, а не електронних. До прикладу, для обміну посвідчення водія потрібен пластиковий бланк старого посвідчення. Оскільки при обміні, документ здається в архів. Якщо водійське посвідчення було загублене чи викрадене, у такому випадку надається послуга відновлення посвідчення водія, а не обмін. Тобто надавати електронний варіант документу не потрібно. Виключенням є наявність електронного посвідчення водія (е-посвідчення). Його обмін здійснюється при пред’явленні документа у застосунку Дія», – розповів Віктор Залюбовський, начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області.

Для реєстраційних дій теж потрібен пластиковий бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Приміром, якщо документ був загублений, а власник хоче продати автівку, то у такому випадку потрібно відновити пластикове свідоцтво і лише тоді перереєстровувати авто. При перереєстрації машини надати адміністратору документ з Дії можуть власники лише електронних свідоцтв (е-свідоцтв) про реєстрацію транспортних засобів, у яких не передбачено наявність пластика.

Нагадуємо, е-посвідченням водія та е-свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу можна користуватися на всій території України. Фізичних пластикових відповідників цих дійсних документів можна і не мати. А от міжнародне законодавство у сфері дорожнього руху поки не регулює використання цифрових документів. Тому для поїздки за кордон потрібно буде мати пластиковий аналог посвідчення водія та/чи свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

РСЦ ГСЦ МВС в Рівненській області

переглядів: 58


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *