Перелік безоплатних послуг, на які може розраховувати пацієнт викликаючи бригаду екстреної медичної допомоги:
Цілодобовий прийом звернень та консультування за телефоном 103. Зокрема щодо питань, пов’язаних із COVID-19;
Надання екстреної медичної допомоги;
Встановлення попереднього діагнозу;
Транспортування та медичний супровід пацієнтів, які потребують госпіталізації з місця події до закладів охорони здоров’я;
Медична допомога пацієнтам з підозрою або підтвердженим діагнозом гострої респіраторної хвороби COVID-19. Рекомендації щодо самоізоляції і комунікації з лікарем первинної ланки, у разі, якщо госпіталізація не потрібна.
Чого не можна робити:
викликати машину екстреної медичної допомоги як таксі. У випадку, коли людина самостійно спроможна доїхати до лікарні, не потрібно викликати швидку. Адже цим можна врятувати життя людині, яка дійсно в критичному стані та потребує екстреної меддопомоги;
виходити за рамки етичного спілкування, перешкоджати лікарям у їх роботі, погрожувати та вдаватись до фізичної розправи.
Пам’ятайте, що викликати швидку потрібно тільки в дійсно екстрених випадках. Наприклад, при ДТП або аваріях на виробництві, коли людина втратила свідомість або сильно травмувалася, при підозрі на інсульт чи інфаркт та інших невідкладних станах. З повним переліком випадків, в яких неодмінно потрібно телефонувати до 103, можна ознайомится за посиланням https://cutt.ly/UhsX17w.
За інформацією Рівненської ОДА