Євгеній Денисюк: Прагнемо використати всі можливості, щоб зробити Костопіль зручним для мешканців

Щасливе
04.05.2017  13:20

Із вікна кабінету міського голови Костополя Євгенія Денисюка добре видно дев’ятиповерховий панельний будинок, подвір’я якого охайно викладене новенькою бруківкою. “Плитку вже поклали, тепер на черзі – утеплення фасаду”, – коментує Євгеній Олексійович. Будинок поряд із міською радою – один з учасників проекту з капітального ремонту багатоповерхівок, який влада Костополя вже третій рік поспіль реалізує у рамках проекту Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), підтриманого Посольством Нідерландів в Україні.

 

Перший випуск журналу “РІВНЯНИ”

За проектом вдалося відремонтувати вже півтора десятка будинків – зробити капітальний ремонт, замінити вікна на пластикові, а плоскі дахи – на шатрові. Цього року “нове життя” в такий спосіб отримають ще шість костопільських багатоповерхівок. Важливо, що реалізація проекту відбувається на засадах співфінансування: половину коштів виділяє проект ПРОООН, 45% – міська влада і ще 5% мають зібрати самі мешканці. Дольова участь стимулює людей до самоорганізації та відчуття відповідальності за своє житло. Адже тепер вони житимуть у відремонтованих і утеплених будинках, у які вклали частину власних коштів. Дієвим механізмом такої відповідальності є створення ОСББ. І процес, каже міський голова Костополя, пішов. “Нині самі костопільчани почали проявляти ініціативу зі створення ОСББ, а міська влада їх у цьому підтримує”.

 

Євгеній Денисюк

 

Багатоповерхівок у Костополі загалом 51, і більшість цього житла має півстолітній вік – стан наближається до аварійного, і потреба в ремонті стоїть гостро. Власними коштами міська влада багато не “витягне”, тому такі міжнародні проекти – суттєва допомога для Костополя в умовах обмеженості ресурсів міського бюджету. Для порівняння, річний кошторис польського партнера Костополя, міста Янук-Любельський Любельського воєводства, – щонайменше у 15 разів більший. При тому, що саме місто – удвічі менше за Костопіль. Зрозуміло, що поляки, за такого фінансового стану, мають можливість більше вкладати і у вирішення поточних проблем свого населеного пункту, і в перспективу розвитку. Натомість нам часом доводиться “перетягувати ковдру”: не встигли закрити одну “дірку” в міському господарстві – час бити на сполох на іншій ділянці роботи. Адже інфраструктура наших міст – іще колишня, радянська, не розрахована ні на таку кількість мешканців, ні на сучасне транспортне навантаження. “Ось і виходить, – бідкається Євгеній Олексійович, – що поки відремонтували одну дорогу, в іншої, відремонтованої кілька років тому, вже виходить гарантійний термін експлуатації. І єдиний вихід – будувати нову дорогу, а не безкінечно латати стару. А коштів на нове будівництво – не вистачає: ми підрахували, що, якщо привести до ладу всі дороги міста, потрібно 50 років – за умови, що всі бюджетні кошти вкладатимемо лише в дороги”.

 

Марія Рудомська: “Ліпити” себе і ставати кращим щодня – це реальне задоволення

Тим не менше, у Костополі таки вдається щороку ремонтувати до 10 км доріг. А всі шість комунальних підприємств, якими опікується міська влада, злагоджено працюють для щоденного забезпечення нормальної життєдіяльності міста.

 

А життєдіяльність ця складається з багатьох дрібниць: приміром, нещодавно придбали новий бус для ритуальної служби, щоб не соромно було везти людину в останню путь. З допомогою польських партнерів практично все місто забезпечили контейнерами для сміття, для своєчасного вивезення відходів поповнили автопарк комунальників вантажівкою MAN. “А головне, що маємо своє комунальне сміттєзвалище, і відходи з Костополя не “гуляють” ніде за межами міста”, – наголошує Євгеній Денисюк.

 

Вечірній Костопіль

 

Ще одна проблема, що гостро стоїть у Костополі, як і в інших містах, – нестача місць у дошкільних закладах. Нині у дитсадках райцентру бракує близько 500 місць, а наявні групи – переповнені. Відкривати в Костополі приватні дошкільні заклади ніхто поки що не наважується, тому вся надія – на відкриття нових дошкільних закладів місцевою владою. “За нашими підрахунками, Костополю потрібно ще два дитсадки, – розповідає Євгеній Денисюк. – У 2018 році розпочнемо будувати дошкільний заклад у мікрорайоні Хмизів – нині вже відвели під це майданчик. А тим часом будемо думати над облаштуванням ще одного дитсадка ближче до центру міста, в районі підприємства “Свиспан”. Розглядаємо можливість викупу або передачі на певних умовах якоїсь недобудови місцевих підприємств, аби можна було перепрофілювати її під дошкільний заклад”.

 

Ось так, крок за кроком, у співпраці з депутатським корпусом міської ради і громадою міста, вдається Євгенію Денисюку в межах можливого дбати про створення більш комфортного середовища проживання для костопільчан. А про те, що це йому справді вдається, найкраще свідчить такий промовистий факт: Євгеній Олексійович – рекордсмен серед міських голів нашої області: жителі Костополя обирають його своїм мером уже п’яте скликання поспіль.

, , переглядів: 1 508


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *