Євгеній Денисюк: Прагнемо використати всі можливості, щоб зробити Костопіль зручним для мешканців

Регіонтехсервіс
Щасливе
04.05.2017  13:20

Євгеній Денисюк: Прагнемо використати всі можливості, щоб зробити Костопіль зручним для мешканців

Із вікна кабінету міського голови Костополя Євгенія Денисюка добре видно дев’ятиповерховий панельний будинок, подвір’я якого охайно викладене новенькою бруківкою. “Плитку вже поклали, тепер на черзі – утеплення фасаду”, – коментує Євгеній Олексійович. Будинок поряд із міською радою – один з учасників проекту з капітального ремонту багатоповерхівок, який влада Костополя вже третій рік поспіль реалізує у рамках проекту Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН), підтриманого Посольством Нідерландів в Україні.

 

Перший випуск журналу “РІВНЯНИ”

За проектом вдалося відремонтувати вже півтора десятка будинків – зробити капітальний ремонт, замінити вікна на пластикові, а плоскі дахи – на шатрові. Цього року “нове життя” в такий спосіб отримають ще шість костопільських багатоповерхівок. Важливо, що реалізація проекту відбувається на засадах співфінансування: половину коштів виділяє проект ПРОООН, 45% – міська влада і ще 5% мають зібрати самі мешканці. Дольова участь стимулює людей до самоорганізації та відчуття відповідальності за своє житло. Адже тепер вони житимуть у відремонтованих і утеплених будинках, у які вклали частину власних коштів. Дієвим механізмом такої відповідальності є створення ОСББ. І процес, каже міський голова Костополя, пішов. “Нині самі костопільчани почали проявляти ініціативу зі створення ОСББ, а міська влада їх у цьому підтримує”.

 

Євгеній Денисюк

 

Багатоповерхівок у Костополі загалом 51, і більшість цього житла має півстолітній вік – стан наближається до аварійного, і потреба в ремонті стоїть гостро. Власними коштами міська влада багато не “витягне”, тому такі міжнародні проекти – суттєва допомога для Костополя в умовах обмеженості ресурсів міського бюджету. Для порівняння, річний кошторис польського партнера Костополя, міста Янук-Любельський Любельського воєводства, – щонайменше у 15 разів більший. При тому, що саме місто – удвічі менше за Костопіль. Зрозуміло, що поляки, за такого фінансового стану, мають можливість більше вкладати і у вирішення поточних проблем свого населеного пункту, і в перспективу розвитку. Натомість нам часом доводиться “перетягувати ковдру”: не встигли закрити одну “дірку” в міському господарстві – час бити на сполох на іншій ділянці роботи. Адже інфраструктура наших міст – іще колишня, радянська, не розрахована ні на таку кількість мешканців, ні на сучасне транспортне навантаження. “Ось і виходить, – бідкається Євгеній Олексійович, – що поки відремонтували одну дорогу, в іншої, відремонтованої кілька років тому, вже виходить гарантійний термін експлуатації. І єдиний вихід – будувати нову дорогу, а не безкінечно латати стару. А коштів на нове будівництво – не вистачає: ми підрахували, що, якщо привести до ладу всі дороги міста, потрібно 50 років – за умови, що всі бюджетні кошти вкладатимемо лише в дороги”.

 

Марія Рудомська: “Ліпити” себе і ставати кращим щодня – це реальне задоволення

Тим не менше, у Костополі таки вдається щороку ремонтувати до 10 км доріг. А всі шість комунальних підприємств, якими опікується міська влада, злагоджено працюють для щоденного забезпечення нормальної життєдіяльності міста.

 

А життєдіяльність ця складається з багатьох дрібниць: приміром, нещодавно придбали новий бус для ритуальної служби, щоб не соромно було везти людину в останню путь. З допомогою польських партнерів практично все місто забезпечили контейнерами для сміття, для своєчасного вивезення відходів поповнили автопарк комунальників вантажівкою MAN. “А головне, що маємо своє комунальне сміттєзвалище, і відходи з Костополя не “гуляють” ніде за межами міста”, – наголошує Євгеній Денисюк.

 

Вечірній Костопіль

 

Ще одна проблема, що гостро стоїть у Костополі, як і в інших містах, – нестача місць у дошкільних закладах. Нині у дитсадках райцентру бракує близько 500 місць, а наявні групи – переповнені. Відкривати в Костополі приватні дошкільні заклади ніхто поки що не наважується, тому вся надія – на відкриття нових дошкільних закладів місцевою владою. “За нашими підрахунками, Костополю потрібно ще два дитсадки, – розповідає Євгеній Денисюк. – У 2018 році розпочнемо будувати дошкільний заклад у мікрорайоні Хмизів – нині вже відвели під це майданчик. А тим часом будемо думати над облаштуванням ще одного дитсадка ближче до центру міста, в районі підприємства “Свиспан”. Розглядаємо можливість викупу або передачі на певних умовах якоїсь недобудови місцевих підприємств, аби можна було перепрофілювати її під дошкільний заклад”.

 

Ось так, крок за кроком, у співпраці з депутатським корпусом міської ради і громадою міста, вдається Євгенію Денисюку в межах можливого дбати про створення більш комфортного середовища проживання для костопільчан. А про те, що це йому справді вдається, найкраще свідчить такий промовистий факт: Євгеній Олексійович – рекордсмен серед міських голів нашої області: жителі Костополя обирають його своїм мером уже п’яте скликання поспіль.

, , переглядів: 1 301
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *