Жахливі наслідки: до чого призвів та призведе підрив Каховської ГЕС

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
08.06.2023  13:00
Що чекає українців через знищення греблі в найближчі 10 років? Багато речей, до яких ми звикли – довго не буде. Їх більше не має.
Зокрема, рашисти-терористи за ніч знищили садівництво півдня України, – East Fruit.
На думку аналітиків EastFruit, підрив греблі Каховської ГЕС – це не лише екологічна та гуманітарна катастрофа, яка призведе до затоплення величезних територій та багатьох населених пунктів, а й найбільший злочин проти продовольчої безпеки світу.
Справа в тому, що саме Каховське водосховище було серцем однієї з найбільших зрошувальних систем Європи. І саме південні регіони України забезпечували пшеницею, кукурудзою, соняшником та соняшниковою олією, соєю та соєвим шротом країни Близького Сходу, Азії, Африки та Європи. Також вода з цієї зрошувальної системи дозволила вирощувати до 80% всіх овочів в Україні та значний відсоток фруктів і винограду. Майже всі фрукти теплого клімату України, такі як персики, абрикоси, вишні, виноград тощо, вирощувалися на основі зрошення з Каховського водосховища. Більшість літніх теплиць, що забезпечують населення України та Молдови доступними за ціною помідорами, баклажанами, огірками та перцем, також були розташовані вздовж відгалужень Каховської зрошувальної системи.
Сьогодні без зрошення в цьому регіоні неможливо виростити практично будь-яку сільськогосподарську продукцію, особливо овочі та фрукти. Справа в тому, що в регіоні випадає лише близько 400 мм опадів на рік і більшість з них в зимовий період, тобто поза вегетаційним періодом. Така мізерна кількість опадів характерна для пустель, а руйнування греблі Каховської ГЕС фактично перетворює південь країни на пустелю.
Крім того, цей терористичний акт гарантує подальше перетворення Криму на пустелю, не тільки непридатну для сільського господарства, а й непридатну для життя людини в принципі.
Справа в тому, що без води з Дніпра, яку тепер півострів гарантовано не отримає, принаймні в найближчі 10 років, відбувається поступове проникнення морської води у водоносні горизонти. На даний момент у багатьох містах Криму свердловини глибиною 800 метрів і більше, які використовуються для забезпечення населення водою, вже мають надмірний рівень солей. Ця вода продовжує постачатися населенню, хоча вона фактично є непридатною для пиття і не придатна навіть для побутових потреб. Зокрема, вже масово виходить з ладу побутова техніка. Так само така вода абсолютно непридатна для зрошення в Криму.
На відновлення греблі та зрошувальної системи знадобиться щонайменше 5-10 років, і це стане можливим лише після повного звільнення України від окупантів. При цьому 5 років – це оптимістичний сценарій, який буде вкрай складно реалізувати на практиці, навіть якщо на відновлення системи знадобляться мільярди доларів.
Відповідно, пріоритетом для українських фермерів зараз є розробка технологій вирощування та обробки овочів, таких як цибуля, морква, салати, зелені культури тощо, в центральних регіонах України, де є доступ до води для зрошення. В іншому випадку в найближчі роки Україні доведеться забути не тільки про експорт овочів, але й про можливість самозабезпечення населення України овочевою продукцією навіть у літні місяці.
, , , , переглядів: 289Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *