Життя спочатку: як подружжя переселенців створило екоферму та заробляє на цьому

Щасливе
26.06.2017  14:00

Розпочати життя із з початку та стати на ноги після втрати домівки – на Харківщині подружжя переселенців з Макіївки вже третій рік розвивають екоферму. Почали розводити породистих кіз та налагодили виробництво сирів. Тепер вже і досвідом діляться.

З кізочки на імя “Тучка” розпочалося фермерське господарство родини Гатицьких. Нині у них кілька сотень кіз, а на ферму приїжджають цілі екскурсії тих, хто мріє започаткувати таку ж справу.

“300-400 тварин, з молодняком, вже необхідна певна технологія, бо так як тримають бабусі вже не вийде, не вийде управляти таким стадом”, – -говорить фермер-переселенець Ян Гатицький.

До Харківської області Гатицькі переїхали з Макіївки на початку війни. На окупованій території у чоловіка залишився бізнес. Про колишню професію довелося забути. У невеличкому селі довелося починати життя з нуля.

Дружина Яна – Ельвіра – успішний юрист. Але вже третій рік її головне заняття – виробництво сиру з козячого молока.

“Я завжди любила сири, але я їх ніколи не робила. Зараз я їх роблю і це те, що мені подобається робити”, – говорить Ельвіра Гатицька.
Кожну голівку сиру господарка власноруч перевертає по кілька разів на тиждень, деякі сорти дозрівають в спеціальному приміщенні по кілька років.

У спекотне літо подружжя планує опанувати новий напрямок діяльності – спробують з козячого молока виробляти власне морозиво.

За матеріалами: 5 канал

, , , , переглядів: 1 000
Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *