Сьогодні ми познайомимо вас із народним жіночим вокальним ансамблем «Кумоньки», який уже понад десятиліття надихає своїм співом, об’єднує громаду й несе українську культуру далеко за межі країни.
За горнятком кави ми поспілкувалися з Аллою Грабар – засновницею та керівницею цього чудового колективу.
– Пані Алло, розкажіть про історію створення ансамблю. Як усе починалося?
Ансамбль «Кумоньки» створений у 2012 році на базі Рачинського будинку культури, згодом перейменованого в КЗ «Тараканівський центр культури та дозвілля». Спочатку до колективу входили лише чотири учасниці, але сьогодні нас вже 11. Це жінки різного віку, професій та освіти, об’єднані любов’ю до музики.
Колектив бере участь у культурних заходах громади, благодійних концертах, районних, обласних, всеукраїнських і навіть міжнародних конкурсах. Ми кілька разів виступали у Польщі, де нас зустрічали гучними оваціями, а також мали нагоду представляти свою творчість у Києві.
Особливе місце в нашій діяльності займають виступи перед захисниками та захисницями України. Ми не можемо розголошувати подробиці таких поїздок, але кожна із них залишає незабутні враження для нас і наших героїв.
Кілька років поспіль «Кумоньки» проводять благодійну коляду, зібравши для ЗСУ понад 50 тис. грн. Нині триває підготовка до різдвяних виступів.
– Звідки походить така незвичайна назва – «Кумоньки»?
Назва народилася на початку нашої діяльності. Одна з учасниць, яка вже була моєю кумою, запропонувала цю ідею. Зараз усі учасниці стали справжніми «кумами», адже протягом 12 років ми є не лише колектив, а справжня родина.
– Що входить до репертуару ансамблю?
Наш репертуар охоплює понад 70 пісень. Це українські та польські народні, козацькі, повстанські, обрядові й сучасні пісні. Окремою родзинкою є авторські композиції нашого акомпаніатора Василя Бережанського, який пише музику спеціально для нас.
– Як вам вдалося зберегти колектив у непрості часи?
Зберегти ансамбль було непросто. Під час повномасштабного вторгнення ми стали першим колективом у районі, який записав відео з виконанням українських пісень для підтримки морального духу. Це надихнуло інших наслідувати наш приклад.
Дружба, дисципліна й спільна любов до музики допомогли нам не лише зберегтися, а й розвиватися. Для багатьох учасниць це хобі, яке дарує задоволення.
– Які нагороди стали для вас найбільш пам’ятними?
Ми пишаємося численними дипломами та подяками, серед яких нагорода та нагрудний знак від Леоніда Кравчука, диплом переможців обласного фестивалю сільських колективів «Таланти твої, Рівненщино», диплом з фестивалю «Integracyjna Маjowka na Ludowo» та Благословенна грамота від архієпископа Іларіона за просвітницько-волонтерську діяльність.
Народний жіночий вокальний ансамбль «Кумоньки» неодноразово здобував перші місця на різних конкурсах, але найбільшою нагородою для нас є позитивні емоції та вдячність глядачів після кожного виступу.