Таємниці Тараканівського форту

квиток на автобус
Щасливе
20.04.2017  11:35

Відчути дух війни, минулого можна відвідавши село Тараканів Дубенського району Рівненської області, де розташована оборонна споруда Тараканівський форт.

Особлива форма споруди, його зовнішня потужність та архаїчний, печерний вигляд приваблюють туристів з усієї України.

Дата заснування: 1885-1890 роки

Час роботи: цілодобово

Стан місця: руїни

Найбільша висота: 7 підземних рівнів

Загальна площа: понад 4 га

Чим особливе це місце:

До сьогодні, на жаль, збереглися лише руїни форту, але їх природне оздоблення, розташування на мальовничих пагорбах над річкою Іквою, роблять неповторною атмосферу навколо нього.

Розташований Тараканівський форт недалеко від містечка Дубно, побудований ще наприкінці 19 століття для захисту залізничної лінії Львів-Київ.

Форт має форму ромба зі сторонами до 240 м та висотою до 6 м. Укріплений потужними стінами та захищений ровами. Щоб краще уявити масштабність споруди, то для прикладу уявіть, що у казематах форту могло розміщатися до 800 осіб. Форт був цілком самостійною військовою одиницею. Займаючи площу понад 4 га та маючи 7 підземних рівнів він розміщав на своїй території хлібопекарню, пральню, церкву, морг, телефонний зв’язок і 3 колодязі з водою та інше, що було необхідне для життя гарнізону.

Окрім того тут була розвинена складна й заплутана система підземних ходів, тунелів, приміщень, ДЗОтів, сходів. З тильної сторони був величезний рів, на якому, в разі потреби, висувався міцний металевий міст.

Широковідомо, що Тараканівський форт “облюбували” привиди. туристи стверджували, що господарі руїн з потойбічного світу супроводжували їх під час екскурсій.

У Тараканівському форті на Рівненщині досі блукають привиди? [Фото+Відео]

Поради туристу:

На нічліг в теплу пору можна стати табором на березі річки Ікви. У селі Тараканів можна замовити номер у місцевому готелі. На території готелю є автостоянка. Поруч можна пообідати у кафе чи ресторані.

Цікаво буде у Тараканівському форті відвідати в середині споруди двоповерхове приміщення, куди ведуть чотири підземні тунелі (раніше там були житлові та господарські приміщення).

Тараканівський форт на сьогодні знаходиться в аварійному стані. Тому краще звернутися до екскурсовода, що добре ознайомлений з будівлею, адже неуважність та безвідповідальність може закінчитись трагічно.  Тим більш екскурсовод чи просто добре обізнаний місцевий житель може багато чого цікавого розповісти з історії та сьогодення цієї містичної споруди.

Як дістатися до Тараканівського форту?

Неподалік проходить автомобільна траса Київ-Чоп (автошлях М 06).

  • Від Дубно до с. Тараканів – 5 км – можна дістатися на таксі чи автобусом «Дубно-Радивилів». Зупинка наприкінці с. Тараканів, а далі – ліворуч грунтовою дорогою.
  • Відстань від Києва до Дубно приблизно 376 км.
  • Залізницею можна дістатися до Дубно.
  • Зі Львова добратися можна електричкою Львів-Здолбунів до Дубно, а з Дубно вже маршруткою до села Тараканів, звідки ще трохи доведеться пройтися пішки, проте зможете насолодитись мальовничою природою. З Києва можна добратися маршртуткою чи автобусом. Відстань зі Львова до Тараканів становить 160 км, з Дубно – 6 км.

За матеріалами stezhkamu.com

, , , , переглядів: 5 159


На правах реклами


Кількість коментарів: 2
  1. Сторінка форту в мережі фейсбук:
    https://www.facebook.com/dubnofort/

    Багато цікавих фото, через сторінку млжна замовити екскурсію.

  2. Був на екскурсії. І був здивований, побаченим. Екскурсію проводила екскурсовод Мирослава. Вразила своєю розповіддю. Рекомендую може комусь потрібно. 097 182 60 01

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *