«Піккардійська Терція» присвятила пісню усім, хто вимушено залишив свою домівку

Щасливе
02.04.2022  22:15

За даними ООН, від початку повномасштабної війни Росії проти України нашу землю покинуло понад 4 мільйони людей.

А загалом через жорстокі воєнні дії російської армії свою домівку вимушено залишили понад 10 мільйонів наших співгромадян – кожен четвертий українець…

Усім цим людям вокальна формація «Піккардійська Терція» присвятила свою пісню «Я в чужині дивлюся на небо».

Ця пісня – для всіх українців, які через війну були змушені покинути свої домівки, свою Батьківщину”, – каже художній керівник «Піккардійської Терції» Володимир Якимець.

А ще, це подяка всім іноземцям та іноземним країнам, які зараз відкривають свої серця і приймають біженців з України. «Я в чужині дивлюся на небо…» – з надією у найближче повернення усіх додому. З вірою, що ці люди там, удома, знайдуть своїх рідних, з якими зараз немає зв’язку. І з молитвою за всіма, кого більше ніколи не зустрінуть…”, – додав він.

Пісню «Я в чужині дивлюся на небо» «Піккардійська Терція» записала ще у 1999-му, вона увійшла в альбом «Я придумаю світ».

Про історію тужливої пісні розповідає автор музики до неї, учасник «Терції» Ярослав Нудик / Славко Нудик:

Слова цієї пісні потрапили мені до рук у 1989-му. Це одна із так званих «Пісень із зеленого зошита». Цей зошит свого часу дав мені мій товариш Тарас Білик-Береза. Зошит його бабці, яка вислали у Сибір, репресували. Пісня написана на чужині, у часи заслань українців у Сибір. Ім’я автора не було вказане, тож вважаємо її народною. Музику я написав того ж 1989-го, і деякий час ми співали її у складі дуету «Курінь» (дует Ярослава Нудика з Сергієм Самолюком, знаний піснею «Йшли селом партизани»). Через деякий час «Я в чужині дивлюся на небо» почала виконувати й «Терція». Я дуже шкодую, що ця пісня до сир пір актуальна…“, – розовів Ярослав Нудик.

Я В ЧУЖИНІ ДИВЛЮСЯ НА НЕБО
Слова – народні
Музика – Ярослав Нудик
Аранжування – Володимир Якимець
Запис – студія «Мелос»
Звукорежисер – Богдан Стефура
Пісня увійшла в альбом «Я придумаю світ» (1999 р.)
Фото – Руслан Литвин і міжнародні фоторесурси
Відео – Анастасія Мудрик
Промо – Галина Гузьо / Galyna Guzjo

Джерело: Піккардійська Терція

, , , , переглядів: 571


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *