Рівненська мистецька родина втратила видатного тенора Тараса Денисюка

Гринюк Перевезення
14.09.2020

Рівненська мистецька родина втратила видатного тенора Тараса Денисюка

Заслужений артист України Денисюк Тарас Іванович народився 1 вересня 1941 року в селі Ясининичі Рівненського району, 1969 року закінчив Рівненське музичне училище. Працював художнім керівником Будинку культури будівельників (1969-77), міського Будинку культури (1977-85), від 1985 року був солістом Рівненської обласної філармонії (співак, тенор). Тепер він відійшов у засвіти…
Ось що написав у соцмережі  співак, соліст Архієрейського хору “Знамення”, директор Освітньо-інформаційного центру “Мілленіум” Юрій Яцика.
“Сьогодні наша мистецька родина втратила ще одного співака. Не стало Тараса Івановича Денисюка – видатного тенора, заслуженого артиста України, соліста Рівненської обласної філармонії, художнього керівника  Рівненського міського будинку культури (1969–1977). Втрата велика, особливо для родини, друзів та колег. Майже чверть століття Тарас Іванович був солістом Архієрейського хору “Знамення” (від самого заснування колективу) Рівненського Свято-Покровського собору. Історія його мистецького життя налічує багаточисельні концерти та співоча участь у численних колективах Рівненщини. Тараса Івановича знали та поважали практично усі мешканці нашого міста…
Вдячний за дружні поради та настанови у мистецькому напрямку!
Найглибші співчуття родині Тараса Івановича Денисюка, котрий золотими літерами вписав себе в історію нашого краю!”
Від 1985 року – Тарас Денисюк соліст Рівненської філармонії. У репертуарі – молитва Андрія та дует Оксани й Андрія («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), каватина Андрія, пісня Петра «Сонце низенько» («Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» М. Лисенка), романс Неморіно («Любовний напій» Ґ. Доніцетті), пісня Левка «Спи, моя красуня» («Майська ніч» М. Римського-Корсакова), арія Германа «Що наше життя» («Пікова дама» П. Чайковського). Виконував також народні пісні. Гастролі в Болгарії, Німеччині, Угорщині, Хорватії, Португалії, Канаді, РФ, Білорусі, Латвії.
Тарас Іванович був художнім керівником гурту “Барви” , створеного у Рівненській обласній філармонії в 1990 році. У репертуарі колективу з’явилися твори зарубіжних та вітчизняних композиторів-класиків, а також композиторів, поетів, які до того часу були не рекомендовані до вивчення і популяризації. У репертуарі програми – «Тарасові шляхи», «Моя родина – Україна», «Лесина пісня», «За думою дума» та інші. Мистецькою подією вважається підготовка опер у концертному виконанні, зокрема, «Запорожець за Дунаєм» (підготовлена до 190-річчя з дня народження С.Гулака-Артемовського) та опера «Катерина» до 190-річчя з дня народження Т.Шевченка.
, , , ,


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *