Сьогодні, 19 червня, в Україні відзначають День фермера. Свято вшановує людей, чия невтомна праця пов’язана із сільським господарством та аграрним сектором. Чия праця особливо важлива зараз, коли Україна переживає складні часи.
І українська аграрна сфера нерозривно пов’язана із іменами рівнян.
Віталій Коваль – ефективний голова Рівненської ОВА, який став головним аграрієм України

Фото з t.me/vitalykoval8
Віталій Коваль народився у 1981 році. У у 2003 році закінчив Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю банківська справа (з присвоєнням кваліфікації магістра з банківської справи). У 2017 – здобув ступінь MBA у Львівській бізнес-школі УКУ. У 2021 році – навчався в Aspen Institute Kyiv.
Із аграрною сферою діяльність Віталія Коваля пов’язана з 2006 року. Від того року до 2019 керував підприємствами в аграрній, транспортній та будівельній галузях. Із 2019 по 2023 рік очолював Рівненську обласну державну адміністрацію. 2023-2024 – очолював Фонд державного майна України.
5 вересня 2024 року призначений Міністром аграрної політики та продовольства України.
За повідомленням з kmu.gov.ua.
Нардеп, який активно захищає права аграріїв

Фото з solomchuk.com
Народний депутат України від Рівненщини Дмитро Соломчук закінчив Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство». Як ідеться на його особистій сторінці, у політику пішов завдяки Президенту України Володимиру Зеленському.Члено фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді. До своєї політичної діяльності був підприємцем, працюючи у Рівному. У 2006 році створив підприємство «Агро-Центр», що займається виготовленням та продажем запчастин для сільськогосподарської техніки.
Майже за 20 років підприємство з невеликого офісу розвинули у потужну компанію, що діє на всій території України та експортує продукцію до ЄС. Протягом цих років ми з командою активно долучалися до суспільно-політичного життя Рівного і після Революції Гідності створили громадську організацію «Час Дій», яка об’єднала підприємців Рівненщини. Разом ми вели активну діяльність, були авторами й підтримували сотні ініціатив рівнян, – ідеться на сайті Дмитра Соломчука, solomchuk.com.
Дмитро Соломчук переконаний, що агросектор має стати локомотивом розвитку України, тож є членом аграрного комітету, де, як запевняє, відстоює права аграріїв та фермерів.
Як справи у аграріїв у 2025 році – Як держава допомагає аграріям Рівненщини