У Рівному презентували інклюзивний фотопроєкт

квиток на автобус
Щасливе
26.12.2023  12:41

Нинішні часи потребують  інклюзивності, відкритості щодо інших, постійний змін. Адже люди з інвалідністю повинні мати рівні можливості з усіма іншими. І перший крок до такого суспільства робить саме мистецтво.

фото з http://libr.rv.ua/

Одним із подібних мистецьких проєктів – фотовиставка «Сила духу і краса душі», яка розповідає про історії успіху людей  з інвалідністю. Світлини експонуються в стінах Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. Кожна світлина розповідає історію успіху, а також має QR-код, який веде на сторінку, де можна не тільки прочитати текст про героя чи героїню фото, але й за потреби його прослухати.

фото з http://libr.rv.ua/

Як ідеться на сторінці Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, над проєктом працювала команда:

фото з http://libr.rv.ua/

 

Організатори – Петро Поліщук, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки та Ірина Усович, завідувачка відділом соціокультурної діяльності Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Фотохудожник – Олександр Майструк, володар численних міських та загальнодержавних відзнак, переможець всеукраїнських конкурсів, учасник та гість місцевих телевізійних каналів. Світлини Олександра були представлені на фотовиставках у Австрії, Бразилії, Польщі, США, Японії, Україні тощо.

 

 

Авторка історій успіху – Вікторія Боболович, провідний бібліотекар відділу соціокультурної діяльності Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

Створення аудіоверсій історій успіху – Ірина Усович, завідувачка відділом соціокультурної діяльності Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки.

 

Партнери проєкту: Управління культури і туризму Рівненської ОВА, Секція ВГО УБА «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку», ВП ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» у Рівненській області, Рівненська обласна організація УТОС, Рівненська обласна організація УТОГ, Рівненський регіональний центр «Інваспорт», Рівненський міський фізкультурно-спортивний клуб інвалідів «Геракл», ГО «Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін», театр особливих акторів «Намисто».

Олександр Майструк, фото з http://libr.rv.ua/

– В роботі для мене дуже важливо було відобразити особистість у повній мірі. І це, можна було сказати, найскладніше. Дякую організаторам за цей проєкт, адже він дуже важливий нині. На жаль, через війну зараз людей з інвалідністю стало більше, тож потрібно, аби була певна передача досвіду й усі розуміли, що з інвалідністю можна реалізувати свої таланти, – говорить фотохудожник Олександр МАЙСТРУК.

фото з http://libr.rv.ua/

 

Дуже важливо залучати людей з інвалідністю до заходів у різноманітних сферах.

Валентина Петренко, фото з http://libr.rv.ua/

– В основному, ми займаємося спортивними заходами, але також долучаємося до проєктів у сфері культури. Також цього року ми активно допомагали членами нашого фізкультурно-спортивного клубу. Взяли участь 19 спортивних змагань із плавання, тенісу, шашок, шахів, бочча. Спортсмени нашого клубу займали призові місця. Хочу наголосити, що для людей з інвалідністю, як і для усіх інших, важливо мати змогу займатися спортом, реалізовувати свої здібності у інших царинах життя. Особливо це актуально для молоді, тож у своїй діяльності я акцентую увагу на активному залученні молоді у змагання та інші проєкти, – говорить засновниця та керівниця Фізкультурно-спортивного клубу людей з інвалідністю «Геракл» Валентина ПЕТРЕНКО.

фото з http://libr.rv.ua/

Як уже зазначалося, фотовиставка «Сила духу і краса душі» експонується в стінах РОУНБ. Але побачити фото, почитати та послухати історії героїв та героїнь світлин, можна на сторінці.

, , , переглядів: 73


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *