Країна у смартфоні: українцям презентували додаток “Дія”

Щасливе
08.02.2020  09:00

Президент Володимир Зеленський презентував головний цифровий інструмент України – мобільний додаток “Дія. ПЗ було розроблено в рамках реалізації однієї з головних передвиборних обіцянок Зеленського – держави в смартфоні, то є можливість отримувати в онлайн-режимі максимум державних послуг, пише Корреспондент.net.

Як завантажити додаток Дія

Безкоштовно в App Store для гаджетів Apple і Play Market для пристроїв на Android.
Ідентифікація користувачів відбувається через Privat24 і мобільний додаток monobank, а також через систему НБУ BankID, до якої приєдналися такі банки, як Ощадбанк, Кредобанк, Радабанк, Мотор банк, Ідея банк, ПУМБ, А-банк, Альянс банк, Південний, Форвард і Схід. Електронні версії документів з’являться в додатку автоматично, якщо в реєстрі є повні дані. Якщо “Дія” не знаходить документ, то можна додати їх самостійно, заповнивши кілька полів даних і завантажити фотографію водійських прав або техпаспорта. Дія” діятиме як за наявності інтернету, так і в офлайн режимі з березня, якщо на рахунку є хоча б одна копійка або один мегабайт трафіку.
Які документи можна замінити додатком Дія
Зараз у додатку доступні водійське посвідчення і свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Їх електронну версію можна пред’являти замість паперової. Незабаром “Дія” має поповнитися новими електронними документами: e-паспорт, поліс страхування автомобіля, студентський квиток, єдиний сервіс онлайн-реєстрації новонародженої дитини еМалятко.
 
З е-правами і e-паспортом можна подорожувати по Україні, купуючи квитки на поїзд чи літак, а також бронювати готелі. В Укрзалізниці підтвердили, що з 6 лютого пасажири при посадці можуть пред’являти електронне посвідчення водія замість паспорта або студентського квитка. Воно діятиме в режимі офлайн, але важливими факторами при звірці даних будуть дата останнього оновлення документа і наявність фотографії.
E-паспортом, який з’явився в додатку в березні, не можна буде скористатися для поїздок в інші країни. В Україні ж його також можна пред’являти під час медобслуговування, банківських операцій, для підтвердження особи на запит поліції і правоохоронних органів.
Зеленський також заявив, що Україна спробує запровадити можливість онлайн-голосування на президентських і парламентських виборах. Глава уряду Олексій Гончарук додав, що мета його Кабміну – це оцифрувати всі державні послуги в найближчі три роки. При цьому основні 50 держпослуг обіцяє діджиталізувати до кінця 2020 року. За словами віце-прем’єра, міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, за першу добу в додатку Дія зареєструвалися понад 300 тисяч осіб. У ПриватБанку, в свою чергу, говорять, що кожен другий – користувач Privat24.

Де зберігаються дані

Розробники заявляють, що програма не зберігає завантажені дані в телефоні – вони видаляються при виході з програми. Обмін інформацією відбувається в режимі реального часу з реєстром, звідки завантажуються необхідні відомості. Всі дані зберігаються на хостингу в дата-центрі De Novo – це національний провайдер хмарних послуг і ЦОД. У розробці програми брали участь 35 фахівців української аутсорсингової IT-компанії EPAM Systems на волонтерських засадах. Відзначається, що вони приділяли особливу увагу захисту програми. Додатково Дія використовує систему захисту від DDOS-атак. “Всі дані передаються виключно в зашифрованому вигляді. Посилено процедуру аутентифікації між додатком і сервером”, – розповідають в EPAM Systems.
, , переглядів: 617


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *