Проблемні забудови Рівного: Які перспективи у людей отримати омріяні квартири

Щасливе
10.04.2018  11:42

На початку 2000-х у столиці розгорівся масштабний будівельний конфлікт. Компанія “Єліта-центр” будинки не зводила, але житло перепродала декілька разів. “Піраміда” розвалилася, більшість вкладників так і не отримали житло. У Рівному теж існують кілька проблемних забудов. Чи можливі якісь варіанти виходу із ситуації?

 

Добудували самі
Сім років тому в центрі Луцька на вулиці Липинського забудовник припинив зводити житловий будинок. До здачі дев’ятиповерхівки залишилося кілька поверхів. Однак компанія збанкрутувала. Без омріяних квадратних метрів залишилися сотні родин.
Люди не зневірилися й почали боротися. Через суд вкладники отримали у власність незавершену будівлю й створили власний кооператив. Тоді найняли іншого підрядника та завершили об’єкт. Добудували десятий поверх, продали там квартири та покрили частину збитків.
Як розповіла голова кооперативу Руслана МАЛЬСЬКА, кожен вклав суму, яка відповідала площі його квартири. Однак все одно родини втратили по 15 тисяч доларів. Хоча омріяне житло таки отримали. Тепер люди облаштовують свої квартири та вселяються у них.

Відповідальність – на забудовнику
У Рівному існує декілька проблемних об’єктів. Місто мало чим може допомогти вкладникам. Як наголошує міський голова Рівного Володимир ХОМКО, “фінансову та юридичну відповідальність за об’єкт несе саме приватний інвестор”:

– У місті дві проблемні забудови – “Золота підкова” та “Рівненська брама”. З першою ми знайшли спосіб розв’язати проблему, яка хоч і повільно, але вирішується. Хоча визнаю – дуже поволі, але добре, що є хоч якийсь вихід. З “Рівненською брамою” проблема виникла нещодавно. Мав зустріч із мешканцями, які придбали там квартири, а потім із забудовником. Поки що встановлюємо всі обставини цієї справи, проводимо інвентаризацію. Лише після цього приймемо остаточне рішення. Не факт, що тут не буде справи і для правоохоронців.

Проблем додають й інші об’єкти.

– Компанія “DBN” призупинила будівництво, оскільки виправляє помилки в оформленні документів. Це стосується житлових комплексів “Erste Haus”, “Шоколад” та “Флагман”, – зазначає начальник управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Рівненській області Ігор МІЧУДА. – У компанії “Рівненська брама” назріла суперечка між пайовиками та забудовниками, які не можуть між собою домовитися.

Думка експерта

Станіслав КОСТЮЧЕНКО, адвокат

Під час купівлі нерухомості потрібно прискіпливо вивчати документацію. Наприклад, показати адвокату договір. Його висновки можуть містити багато ризиків, і людина не захоче мати справу з цим забудовником. Єдиного варіанту вирішення проблеми не існує – в 90% ситуацій ви залишитеся ні з чим. Тож аналізуйте та добре думайте, коли підписуєте документи.

 

Олександр ШЕВЧУК.

, , , переглядів: 4 577


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *