Сьогодні відзначають Різдво Пресвятої Богородиці

квиток на автобус
Щасливе
08.09.2023  07:59
Це велике свято, яке кожного нового церковного року розпочинає коло 12-ти найбільших православних свят, відзначають 8 вересня – за новоюліанським календарем. Чому саме це свято розпочинає новий літургійний рік? Бо Різдво Пресвятої Богородиці є початком нашого спасіння, передвістям подій Євангелія, з цієї події починається історія Втілення Бога та довершення визволення людства від гріха та смерті.
Різдво Богоматері символічно відкриває історію нової, християнської, ери. Саме тому Пречисту Діву Марію величають як «початок нашого спасіння… Діва бо народжується з утроби неплідної на спасіння душ наших» (Велика вечірня, 1 стихира на літії). Загалом, тема радості є домінуючим мотивом у богослужінні цього свята, вже у тропарі (найдавнішому із сучасних богослужбових піснеспівів свята) говориться, що Різдво Богородиці «радість звістило всій вселенній».
До нас не дійшов ні точний рік, ні тим більше історичний день народження Діви Марії. Розуміємо, що це сталося приблизно за два десятиліття до початку ери від Різдва Христового. Але з Передання знаємо, що народження Діви Марії сталося з волі Божої і було чудесним благословенням для старих неплідних батьків, Іоакима та Анни, які у похилому віці зачали Доньку, пообіцявши присвятити Її на служіння Богові.
Святий Іоан Дамаскін говорить, що Різдво Богоматері є святом всесвітньої радості, бо Богородицею оновився весь людський рід і смуток праматері Єви змінився на радість. А святий Андрій Критський зазначає, що сьогоднішнє свято для нас є початком свят, воно служить дверима до благодаті й істини. Тож: «В цей день Господній радійте, люди: ось бо світла чертог і книга Слова життя, із утроби вийде і народиться та єдина, Яка є двері зі сходу, очікуючи входу Святителя Великого, єдиного Христа, у вселенну, на спасіння душ наших».
Про це йдеться на офіційній сторінці ПЦУ у мережі Фейсбук
, , переглядів: 311


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *