Сьогодні віряни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. Що це за свято?

Щасливе
28.08.2022  09:00

В останню суботу літа, 28 серпня, православні християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці та Пріснодіви Марії або Першу Пречисту. Це одне з дванадцяти найбільших свят церковного року. Йому передує двотижневий Успенський піст.

Що це за свято

Успіння Пресвятої Богородиці належить до найстарших Богородичних свят. Вперше його відзначили 431 року в Єрусалимі після Вселенського собору в Ефесі. Це друге за значущістю свято православної церкви після Воскресіння Христового, тому його ще називають Богородичною Пасхою. Воно символізує день закінчення земного життя святої Діви Марії, її перехід у вічне загробне життя та возз’єднання зі своїм сином Ісусом Христом. Назва “успіння” означає мирну кончину.

За легендою, за три дні до смерті Богоматері явився архангел Гавриїл, який сповістив її про швидкий перехід до небесного життя та подарував їй пальмову гілку на знак підтвердження своїх слів. У вказаний день апостоли, що проповідували християнство у різних країнах, зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Пресвятою Богородицею, а Син Божий Ісус Христос зійшов на землю й забрав її душу на небеса. Тіло Божої Матері, згідно з її бажанням, поховали у Гетсиманському саду – в печері, де спочивали тіла її батьків і чоловіка Йосифа.

Про традиції святкування

У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають першою Пречистою. Протягом осіннього періоду є ще дві Пречистi, які відзначають 21 вересня і 14 жовтня. У Першу Пречисту віряни йдуть до церкви, просять допомоги й заступництва у Пресвятої Богородиці, ставлять свічки за рідних і близьких, читають молитви та акафісти, присвячені їй. Також у цей день християни освячують насіння та колоски пшениці з нового врожаю, адже на цей період припадають жнива.

Напередодні, 27 серпня завершується Успенський піст, тому на Успіння вже дозволено накривати пишний стіл, на якому має бути освячений хліб зі свіжого борошна. Здавна у цей день було заведено займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів, а також збором грибів і горіхів. Цього дня суворо заборонено сваритися, займатися хатньою роботою, відмовляти у допомозі, надягати старий одяг та незручне взуття, аби не притягнути у своє життя труднощі та проблеми.

Крім того, на свято Успіння Богородиці існує багато народних прикмет. Зокрема, у народі вірили, якою буде погода на Першу Пречисту — такою буде й осінь.

, , переглядів: 469


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *